Nowoczesna energooszczędność – krótko o lampach solarnych

Nowoczesna energooszczędność – krótko o lampach solarnych
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Lampy solarne to konstrukcje, które z roku na rok zyskują na popularności. Wynika ona przede wszystkim ze sposobu ich działania – otóż w ciągu dnia pobierają za pomocą ogniw fotowoltaicznych energię z promieni słońca, która po zmroku zasila żarówkę LED umieszczoną w obudowie. Dzięki temu emituje ona jasne światło całkowicie za darmo. Wiele interesujących modeli można zamówić na http://www.photinus.pl/.

Idealne rozwiązanie do ogrodu i nie tylko

Lampy solarne pełnią dwojaką funkcję – z jednej strony optymalnie rozjaśniają przestrzeń wokół domu, z drugiej zaś wzbogacają jej walory aranżacyjne. Charakteryzują się tym, że skutecznie przekształcają energię pozyskaną bezpośrednio ze słońca w zwykłą energię elektryczną. Standardowy model składa się z wydajnej baterii pokrytej ogniwami fotowoltaicznymi, obudowy odpornej na niekorzystne czynniki pogodowe, żarówki LED, niewielkiego akumulatorka oraz trzonka umożliwiającego bezproblemowe wbicie konstrukcji w ziemię. Większość wersji dostępnych na rynku posiada też wbudowany czujnik zmierzchu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czego zrobione są ekologiczne świeczki?
Z czego zrobione są ekologiczne świeczki?
Świece przyjazne środowisku są wykonane z różnych materiałów. Wosk pszczeli i sojowy są popularnymi wyborami dla twórców świec, ale parafina […]
Ostatnie wpisy