Skaner – jak działa?

Skaner – jak działa?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Skaner to urządzenie, które odczytuje informacje drukowane lub pisane ręcznie i przekształca je w format cyfrowy, który może być przechowywany, wyświetlany lub przesyłany. Zeskanowane informacje mogą być tekstem lub obrazami. Niektóre skanery są ręczne, przenośne i kompaktowe; inne są bardziej podobne do drukarek stacjonarnych.

Jak działa skaner? 

Skanery służą do pozyskiwania obrazów z dokumentów i innych płaskich obiektów. Skanery mogą być również wykorzystywane do przekształcania obiektów fizycznych w pliki cyfrowe.

Skaner to w zasadzie aparat fotograficzny, który rejestruje obrazy obiektu i przekształca je w dane cyfrowe. Aby to zrobić, skaner wykorzystuje jeden lub więcej czujników do przechwytywania światła odbitego od skanowanego obiektu. Przechwycony obraz jest następnie przetwarzany przez oprogramowanie, które przekształca dane w informacje cyfrowe, które mogą być przechowywane w pamięci komputera lub wydrukowane na papierze.

Aby upewnić się, że żadna część obiektu nie zostanie pominięta podczas skanowania, ważne jest użycie skanera o wysokiej rozdzielczości i dobrej głębi ostrości (DOF). Dzięki temu wszystkie części obiektu są objęte przynajmniej jednym pikselem lub elementem obrazu (pikslem), zanim przejdzie się do kolejnej części. Światło z różnych części obrazu jest przechwytywane przez czujniki zwane CCD (charge-coupled devices) lub matryce CMOS, które przetwarzają je na sygnały elektryczne do przetwarzania przez komputery.

Jeśli szukasz tak działającego urządzenia, to sprawdź stronę internetową: https://drukmistrz.pl/skaner-canon-canoscan-lide-220.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co rozważyć przed wyborem oferty kredytowej?
Co rozważyć przed wyborem oferty kredytowej?
Wybór odpowiedniego kredytu może znacząco zmienić naszą sytuację, zarówno na lepsze jak i na gorsze. Nieświadomy klient często po prostu […]
Ostatnie wpisy