Z jakich certyfikatów mogą korzystać zakłady pracy?

Z jakich certyfikatów mogą korzystać zakłady pracy?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Działaj zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi
Normy oraz certyfikaty, które firma może uzyskać, są świadectwem jakości świadczonych usług oraz dają niejaką gwarancję i bezpieczeństwo pracownikom zatrudnionym w danym miejscu, ponieważ jest to dla nich znak, że przedsiębiorstwu zależy na zatrudnianych osobach i są gotowi dopilnować, aby ich praca przebiegała w spokoju o własne zdrowie i warunki panujące w firmie.

Czym są normy i certyfikaty uzyskiwane przez przedsiębiorstwa?

Normy i certyfikaty pozwalają w sposób jasny i klarowny określić, jakie standardy spełnia dana firma. Każdy certyfikat i każda norma posiadają szereg wymogów, jakie należy spełnić, aby mógł on zostać nadany. Zorientowanie się w posiadanych przez przedsiębiorstwo licencjach, pozwoli uzyskać szybki obraz tego, jak funkcjonuje dane miejsce.

Najwyższe standardy europejskie – PLAN-DO-CHECK-ACT (zaplanuj, zrób, sprawdź, działaj)

Norma OHSAS 18001 jest czymś, co pozwoli ulepszyć system zarządzania bezpieczeństwem pracy. Jest to europejski standard, który cieszy się popularnością w wielu krajach Europy; podobnie jak w Polsce, gdzie zdarza się, że duża ilość organizacji zostaje zobligowana do wprowadzenia OHSAS 18001. Norma ta jest po części zbieżna z PN-N-18001, jednak spełnienie wymogów jednej wcale nie daje gwarancji, że jednocześnie zostaną spełnione wymogi drugiej normy, ponieważ występują między nimi, niewielkie, ale jednak znaczące, różnice.

System zarządzania środowiskiem – EKO FIRMA

Certyfikacja ISO 14001 stanowi dowód na to, że firma działa w zgodzie z międzynarodowym standardem dla wdrożenia systemu zarządzania środowiskiem. Wprowadzenie jej jako standardu funkcjonującego w firmie jest świadectwem, że przedsiębiorstwo świadomie dla o to, aby nie zanieczyszczać środowiska i działać zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.
Dla wielu zabieganie o uzyskanie wybranych i najważniejszych norm to zbędność i nie warto zawracać sobie tym głowy, jednak dla pracowników, którzy planują zatrudnić się w danym przedsiębiorstwie, są to dosyć istotne informacje, w których można wyłuskać wiele ważnych faktów o jakości pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich kosiarek używa się współcześnie?
Jakich kosiarek używa się współcześnie?
Żaden ogród, łąka czy dowolny teren zielony nie może się obejść bez kosiarki. Urządzenie to jest bowiem podstawową maszyną służącą […]
Ostatnie wpisy