Z jakich certyfikatów mogą korzystać zakłady pracy?

Z jakich certyfikatów mogą korzystać zakłady pracy?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Działaj zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi
Normy oraz certyfikaty, które firma może uzyskać, są świadectwem jakości świadczonych usług oraz dają niejaką gwarancję i bezpieczeństwo pracownikom zatrudnionym w danym miejscu, ponieważ jest to dla nich znak, że przedsiębiorstwu zależy na zatrudnianych osobach i są gotowi dopilnować, aby ich praca przebiegała w spokoju o własne zdrowie i warunki panujące w firmie.

Czym są normy i certyfikaty uzyskiwane przez przedsiębiorstwa?

Normy i certyfikaty pozwalają w sposób jasny i klarowny określić, jakie standardy spełnia dana firma. Każdy certyfikat i każda norma posiadają szereg wymogów, jakie należy spełnić, aby mógł on zostać nadany. Zorientowanie się w posiadanych przez przedsiębiorstwo licencjach, pozwoli uzyskać szybki obraz tego, jak funkcjonuje dane miejsce.

Najwyższe standardy europejskie – PLAN-DO-CHECK-ACT (zaplanuj, zrób, sprawdź, działaj)

Norma OHSAS 18001 jest czymś, co pozwoli ulepszyć system zarządzania bezpieczeństwem pracy. Jest to europejski standard, który cieszy się popularnością w wielu krajach Europy; podobnie jak w Polsce, gdzie zdarza się, że duża ilość organizacji zostaje zobligowana do wprowadzenia OHSAS 18001. Norma ta jest po części zbieżna z PN-N-18001, jednak spełnienie wymogów jednej wcale nie daje gwarancji, że jednocześnie zostaną spełnione wymogi drugiej normy, ponieważ występują między nimi, niewielkie, ale jednak znaczące, różnice.

System zarządzania środowiskiem – EKO FIRMA

Certyfikacja ISO 14001 stanowi dowód na to, że firma działa w zgodzie z międzynarodowym standardem dla wdrożenia systemu zarządzania środowiskiem. Wprowadzenie jej jako standardu funkcjonującego w firmie jest świadectwem, że przedsiębiorstwo świadomie dla o to, aby nie zanieczyszczać środowiska i działać zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.
Dla wielu zabieganie o uzyskanie wybranych i najważniejszych norm to zbędność i nie warto zawracać sobie tym głowy, jednak dla pracowników, którzy planują zatrudnić się w danym przedsiębiorstwie, są to dosyć istotne informacje, w których można wyłuskać wiele ważnych faktów o jakości pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bluza – charakterystyczny ubiór w szafie każdego mężczyzny
Bluza – charakterystyczny ubiór w szafie każdego mężczyzny
Przyjęło się, że to kobieta zdecydowanie bardziej dba o należyty ubiór, a jej szafa pełna jest odzieży różnego rodzaju. Mężczyźni […]
Ostatnie wpisy