Do czego służą clean roomy?

Do czego służą clean roomy?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Clean roomy są to pomieszczenia, w których – jak sama nazwa wskazuje – panują niezwykle czyste warunki. Wykorzystuje się je w przemyśle oraz do badań, które wymagają sterylnego środowiska. W takich pokojach ściśle kontroluje się temperaturę, wilgoć i ciśnienie oraz liczbę zanieczyszczeń na powierzchniach i w powietrzu. Pomieszczenia tego typu wykorzystuje się m.in. w farmaceutyce, inżynierii lotniczej i innych gałęziach przemysłu. Największym na świecie clean roomem jest High Bay Cleanroom wykorzystywany przez NASA do testowania teleskopu kosmicznego Hobble.

Jak zachować czystość w clean roomach?

Najczęstszym źródłem zanieczyszczeń jest niestety człowiek, więc pracownicy clean roomów muszą zachować szczególną ostrożność – każdy, kto przebywa w takim pomieszczeniu, zobowiązany jest mieć na sobie specjalną odzież ochronną, włączając w to kombinezon, okulary, maskę i buty. Clean roomy podzielone są na kilka klas w zależności od stopnia czystości i wytyczne co do ubioru mogą się różnić w zależności od klasy. W clean roomach wykorzystuje się również specjalne prysznice powietrzne służące do usuwania zanieczyszczeń.

Kto zajmuje się budową clean roomów?

Jeśli w naszej branży potrzebny jest clean room, możemy się zwrócić do odpowiedniej firmy, która zajmuje się projektowaniem oraz budową takich pomieszczeń. Jedną z nich jest między innymi RTTechnik. Firma ta oferuje kompleksowe wykonanie clean roomów, od opracowania koncepcji, po uruchomienie całego systemu, dopasowanego idealnie do naszych potrzeb. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Legalny susz – wszystko co musisz wiedzieć?
Legalny susz – wszystko co musisz wiedzieć?
Roślina zwana konopią jest znana chyba wszystkim, a to za sprawą jej wyjątkowych właściwości. Odpowiednio wysuszone ziele konopi może służyć […]
Ostatnie wpisy