Kim jest i w czym może pomóc optometrysta?

Kim jest i w czym może pomóc optometrysta?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie bardzo wielu ludzi cierpi z powodu uciążliwych wad wzroku. W ich skutecznym diagnozowaniu oraz korygowaniu specjalizuje się zwłaszcza optometrysta. Jest to osoba z wykształceniem wyższym medycznym (po studiach magisterskich bądź podyplomowych), posiadająca gruntowną wiedzę na temat usprawniania procesu widzenia. Jeśli interesuje nas dobry optometrysta Poznań to miasto, w którym takich fachowców nie brakuje. 

Zaskakująco szeroki zakres obowiązków

Jak już zostało wspomniane we wstępie, optometrysta zajmuje się przede wszystkim weryfikowaniem mniej lub bardziej poważnych wad wzroku. Mowa tutaj choćby o krótko- i dalekowzroczności, astygmatyzmie, prezbiopii, zezie, heteroforii czy zaburzeniach akomodacyjnych. Wykorzystuje przy tym nowoczesne narzędzia i maszyny (foropter, lampa szczelinowa, autorefraktometr, oftalmoskop, topograf rogówkowy itp.). Oczywiście do jego istotnych obowiązków zaliczamy również ścisłe nadzorowanie rehabilitacji narządu wzroku po przeprowadzonym zabiegu, dobieranie okularów i soczewek kontaktowych (łącznie z wypisywaniem recepty na szkła), kierowanie pacjentów na dalsze badania i proponowanie konkretnych ćwiczeń poprawiających jakość widzenia. Ważną sferą działalności jest ponadto udzielanie porad związanych z prawidłową pielęgnacją soczewek lub codziennym dbaniem o oczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie buty są najlepsze na wyprawę trekkingową?
Jakie buty są najlepsze na wyprawę trekkingową?
Górska wyprawa wymaga zawsze zabrania ze sobą odpowiedniego stroju, którego jednym z kluczowych elementów są porządne buty trekkingowe. Umożliwiają one […]
Ostatnie wpisy