W jakim celu zwiększa się rozstaw kół?

Do najbardziej istotnych elementów samochodu z pewnością należą koła. To dzięki nim każdy pojazd może się w końcu prawidłowo poruszać po podłożu, jakim z reguły jest równy asfalt. Każde auto może posiadać odmienne parametry kół, które przełożą się na to jak konkretny model będzie się sprawował podczas jazdy. Niezwykle istotny w tej kwestii może okazać się rozstaw kół, który także bywa zupełnie różny. Wiele osób decyduje się na jego zwiększenie, udając się do profesjonalnych warsztatów oferujących w tym zakresie pełne doradztwo. Czemu ma jednak służyć takie działanie i czy warto je zrealizować?

Rozstaw kół – czy im szerszy, tym lepszy?

Z szerszym rozstawem kół można mieć do czynienie głównie w samochodach sportowych. Ich właścicielom często zależy bowiem na uzyskaniu nowych proporcji, które sprawią że pojazd będzie wydawał się bardziej zwarty i agresywny. Sama prezencja auta to jednak nie wszystko, co może się zmienić gdy zwiększymy rozstaw kół.

Używając specjalnych dystansów poszerzających, takich jak https://eibach.pl/page/pro-spacer-dystanse-poszerzajace/, mechanicy sprawiają, że w samochodzie można zainstalować bardziej efektywne hamulce, a także większe felgi. Poza tym zastosowanie dystansów poprawia własności jezdne. Auto staje się bardziej pewne w prowadzeniu, a na zakrętach zachowuje się dużo stabilniej, co wpływa także na zwiększenie bezpieczeństwa. Wszystko to sprawia, że z pewnością warto rozważyć poszerzenie rozstawu kół, a dokonanie tego powinno być możliwe właściwie w każdym modelu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =