Jaką kanapę wybrać do nowego salonu?

Jaką kanapę wybrać do nowego salonu?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to niezwykle ważne pomieszczenie w całym mieszkaniu, ponieważ służy do relaksu i jest miejsce spotkań towarzyskich. Dlatego tak istotne jest odpowiednie dostosowanie go do potrzeb wszystkich domowników. Urządzając to wnętrze, trzeba sprawić, aby dominowało w nim wrażenie komfortu oraz ciepła, sprzyjające odpoczynkowi. To poczucie zależy przede wszystkim od właściwego doboru kanapy – musi ona być miękka, wygodna i funkcjonalna.

Komfort na pierwszym miejscu

Nic bardziej nie zachęca do krótkiej drzemki czy lektury przy kubku aromatycznej herbaty w długie zimowe wieczory, jak miękka i wygodna kanapa. Warto podkreślić, że taki mebel może także pełnić rolę łóżka dla naszych gości albo być miejscem zabaw dla dziecka. Przy jego wyborze warto więc wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Po pierwsze, należy zdecydować, czy kanapa ma być rozkładana (do spania) czy nie (wyłącznie do siedzenia). Lepiej zawsze zdecydować się na model rozkładany, ponieważ może się przydać w sytuacji, gdy odwiedzi nas ktoś ze znajomych i postanowi zostać na noc. Jeśli chodzi o tapicerkę, to można wybierać między egzemplarzami z jaskrawym i stonowanym obiciem.

Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzony jest salon. Należy podkreślić, że na rynku są dostępne sofy różnej wielkości. Do średniego wnętrza najlepiej będą pasowały narożniki skórzane o maksymalnych wymiarach 2 na 3 m (np. z podłokietnikiem), natomiast do większego – dwu- lub trzyosobowa kanapa długości nawet 4 m.

Dobrym rozwiązaniem w dużych pomieszczeniach wydaje się być też mebel modułowy, składający się z kilku elementów, które można ze sobą wedle uznania łączyć i w ten sposób tworzyć nowe ustawienia. W klasycznych wnętrzach doskonale sprawdzi się zaś sofa typu Chesterfield lub sofy amerykańskie ze skóry, z dodatkowym podnóżkiem i funkcją spania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Części samochodowe oryginalne czy zamienniki?
Części samochodowe oryginalne czy zamienniki?
Samochód, o czym wiedzą wszyscy szczęśliwi posiadacze, to naprawdę duża skarbonka. Na zakup, eksploatację i naprawy naszych ukochanych jeżdżących zabawek […]
Ostatnie wpisy