W jakim celu wykonuje się napowietrzanie ścieków – co można dzięki temu uzyskać?

W jakim celu wykonuje się napowietrzanie ścieków – co można dzięki temu uzyskać?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa oczyszczalnia to rozwiązanie pozwalające na komfortowe i bezpieczne odprowadzanie ścieków z domu jednorodzinnego. Stanowi znacznie lepszy wybór od tradycyjnego szamba betonowego lub plastikowego, ponieważ nie generuje tak dużych kosztów eksploatacyjnych, jest wyraźnie łatwiejsza w obsłudze i nie wymaga zaawansowanych zabiegów konserwacyjnych. Trzeba jednak zadbać o stałe napowietrzanie znajdujących się wewnątrz nieczystości. Idealnie nadają się do tego dyfuzory dyskowe i rurowe, które posiada w swoim asortymencie chociażby firma dostępna pod adresem http://stagum-eko.pl/.

Gwarancja przyspieszonego rozkładu szkodliwych substancji

Napowietrzanie ścieków okazuje się niezbędne przede wszystkim dlatego, że bez tego procesu biologiczny materiał organiczny nadmiernie długo ulegałby rozkładowi. Dzięki dostarczeniu do układu dużych ilości wartościowego tlenu bakterie są w stanie szybciej pracować, co przekłada się na niezwykle efektywną eliminację groźnych dla ludzkiego zdrowia i środowiska naturalnego substancji (takich jak siarkowodór). Dodatkowa istotna korzyść to choćby wyraźne polepszenie flokulacji zawiesin, czyli prędkości ich osiadania – przy jednoczesnej ochronie przed rozerwaniem. Ułatwia to późniejsze czyszczenie głównej komory z osadu. W zależności od rodzaju i rozmiaru oczyszczalni stosuje się rozmaite metody napowietrzania, np. mechaniczną, sprężonym powietrzem czy drobnopęcherzykową. Zwłaszcza ta ostatnia cieszą się popularnością, bo jest wyjątkowo skuteczna i ekonomiczna. Kluczową rolę odgrywają tutaj wspomniane już dyfuzory, gwarantujące optymalną wydolność transferu tlenu oraz niewielki opór przepływu powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto zdecydować się na soczewki kontaktowe?
Kiedy warto zdecydować się na soczewki kontaktowe?
W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób ma różne problemy ze wzrokiem, wynikające m.in. z częstego korzystania z urządzeń multimedialnych. W […]
Ostatnie wpisy