Koc – niezawodny kompan w trakcie zimowych wieczorów

Koc – niezawodny kompan w trakcie zimowych wieczorów
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kubek ulubionej herbaty i książka czy może miło spędzony czas w gronie rodzinnym przy ulubionym filmie i popcornie? Zimowe wieczory pozwalają na małe lenistwo od czasu do czasu. Trudno je też sobie wyobrazić bez ciepłego mięsistego kocyka, który otuli i ogrzeje. Jak go wybrać? Co warto wiedzieć przed zakupem?

Rodzaj surowca

Zimowe koce wykonuje się z różnych materiałów zarówno sztucznych, jak i naturalnych. Popularne to ciepłe i przyjemne w dotyku polar, akryl lub mikrofibra. Naturalne z kolei robione są z bawełny i wełny.

Polarowe

To bardzo lubiana przez wielu użytkowników propozycja. Są ciepłe, miękkie, odporne na zagniecenia. A dobrej jakości zachowuje się podobnie do tych naturalnych.

Akrylowe i z mikrofibry

Takie pledy są mięciutkie i wytrzymałe. Mają bardzo dobrą cenę i występują w nieograniczonych kolorach i wzorach. Łatwo utrzymać je w czystości. Często też nadają się do samodzielnego prania.

Bawełniane

Te z kolei są odporne, praktycznie nie do zdarcia. Jak każdy naturalny materiał pomagają regulować temperaturę ciała. Wadą może być waga – są dość ciężkie.

Wełniane

Podobnie, jak te z bawełny są ciężkie. Trzeba też o nie bardziej dbać. Zbiegają się bardzo, jeśli zostaną nieodpowiednio wyprane. Za to się nie gniotą i wyglądają pięknie. Nadają się też jako element dekoracyjny do pokoju.

Zastosowanie

Pledy nadają się nie tylko do okrywania. Sprawdzają się także w roli narzuty na łóżko, czy kanapę, pełniąc funkcję ozdobną. Założone na oparcie sofy stanowią taki sam element aranżacyjny jak poduszki. W sypialni położone niedbale na krzesło lub fotel dodają wnętrzu ciepła. Pomysłów może być wiele. Niewątpliwie trudno jednak sobie wyobrazić dom bez tego akcesorium.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Metaliczne powłoki ochronne. Co je wyróżnia i gdzie warto ich używać?
Metaliczne powłoki ochronne. Co je wyróżnia i gdzie warto ich używać?
Korozja z całą pewnością jest największym wrogiem metalu. Nie tylko pogarsza jego wygląd, ale przede wszystkim osłabia całą strukturę, sprawiając, […]
Ostatnie wpisy