W jakie akcesoria mogą być wyposażone drony, aby dało się wykorzystać ich pełen potencjał?

W jakie akcesoria mogą być wyposażone drony, aby dało się wykorzystać ich pełen potencjał?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drony szybko stają się technologią głównego nurtu. W rzeczywistości oczekuje się, że rynek dronów osiągnie 11 miliardów dolarów do 2020 roku. Wraz z postępem technologii dronów, zmieniają się również sposoby ich wykorzystania.

Drony nie są już tylko zabawkami – mogą być wykorzystywane do robienia zdjęć i kręcenia filmów, wykonywania akrobacji, a nawet dostarczania paczek. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Ale w jakie akcesoria można wyposażyć drony, aby zrealizować ich pełny potencjał?

Oto lista akcesoriów, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego drona:

Gimbal

Gimbal pozwala na uchwycenie płynnego materiału filmowego z perspektywy powietrznej. Jest to w zasadzie stabilizator, który utrzymuje Twoją kamerę stabilnie, gdy dron porusza się we wszystkich kierunkach. Dobry gimbal np. do takiego modelu jak drony DJI, pozwoli Ci nagrywać profesjonalnie wyglądające filmy z wysokości nad poziomem gruntu bez widocznych drgań lub efektów jitteringu (powszechnie określanych jako „efekt galarety”).

Filtry do obiektywów kamer

Dostępna jest szeroka gama filtrów do różnych celów, takich jak redukcja odblasków lub zwiększenie kontrastu w określonych warunkach oświetleniowych. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach w zależności od tego, do jakiego typu obiektywu kamery są przeznaczone (albo GoPro lub DSLR). Musisz sprawdzić w swoim lokalnym sklepie fotograficznym, czy są one dostępne dla konkretnego obiektywu, który posiadasz, oraz rodzaju filtra, który chcesz zastosować. Niektóre filtry można przymocować do przedniej części obiektywu za pomocą adaptera gwintowego, podczas gdy inne są przeznaczone do użycia jako przystawka na górze obiektywu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne narożniki do spania
Idealne narożniki do spania
Urządzanie mieszkania może przynieść ogromną satysfakcję, ponieważ asortyment w sklepach meblowych jest bardzo zróżnicowany i nowoczesny. Przed zakupem warto sprecyzować […]
Ostatnie wpisy