Bus – czy nadal jest popularnym środkiem transportu za granicę?

Bus – czy nadal jest popularnym środkiem transportu za granicę?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z rozwojem coraz to nowych tanich transportów w postaci szybkiej kolei czy tanich lotów lotniczych do większych miast europejskich, zdawałoby się, iż bus staje się coraz mniej popularnym środkiem transportu za granicę. Jednakże, wciąż powstają nowe firmy przewozowe, które kuszą potencjalnych klientów niskimi cenami oraz rabatami na częste podróże. Toteż sam bus w Polsce nadal jest jednym z najbardziej popularnych środków transportu, zwłaszcza kursy odbywają się na granicach: wschodniej oraz zachodniej.

Bus jako zagraniczny środek transportu powszechny jest zwłaszcza w średnio-zamożnej grupie pracującej. Osoby te wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych – odbywa się to często, dlatego też ceny biletów są niezmiernie niskie stając się konkurencją dla biletów pociągowych czy samolotowych. Minusem takich przejazdów jest głównie ich długi okres trwania – mogący liczyć nawet kilkanaście godzin oraz ograniczony bagaż. Poza tym, głównymi trasami są głównie busy do Niemiec Kołobrzeg oraz Kołobrzeg – Niemcy oraz kierujące się do Danii busy. Popularność tych tras świadczy o grupie klientów jadących za granicę nie w celach turystycznych, ale głównie w zarobkowych. To właśnie Niemcy oraz ostatnio kraje skandynawskie są głównym celem na mapie polskich emigrantów. Stawki proponowane przez te kraje są zdecydowanie wyższe, niż w Polsce dzięki czemu za parę miesięcy pracy robotnicy są w stanie uzbierać sporo oszczędności. Dlatego też zaobserwować możemy coraz większą popularność oraz częstotliwość busów kierujących się do Danii, gdzie mimo tego iż koszty życia są raczej wysokie, to zarobki nadal kuszą przyjezdnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, żeby przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie?
Co zrobić, żeby przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie?
Przeprowadzka jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Niezależnie od wieku, zmianie miejsca zamieszkania mogą towarzyszyć różne emocje. […]
Ostatnie wpisy