W jaki sposób dbać o tarasy wykonane z drewna?

W jaki sposób dbać o tarasy wykonane z drewna?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tarasy drewniane to od wielu lat jedne z najchętniej stawianych konstrukcji obok domów jednorodzinnych. Stanowią bowiem przestrzeń idealną do wypoczynku na świeżym powietrzu, a także organizowania kameralnych spotkań dla znajomych. Oczywiście wymagają przy tym regularnej pielęgnacji, gdyż jest to podstawowy warunek zachowania ich estetycznego wyglądu i utrzymania desek w dobrej kondycji technicznej. W montażu tarasów z naturalnego drewna specjalizuje się m.in. ceniona firma IdeaGarden z Bielska-Białej. 

Pamiętajmy o okresowej konserwacji 

W przypadku standardowego tarasu wykonanego z drewna rodzimego bądź egzotycznego, absolutnym minimum jest systematyczne zamiatanie powierzchni z liści, piasku, kurzu, martwych owadów i drobnych gałązek. Najlepiej robić to za pomocą tradycyjnej miotły wyposażonej w miękkie włosie. Nie obejdzie się również bez czyszczenia desek z większych zabrudzeń, takich jak choćby zaschnięte błoto bądź tłuste plamy po napojach i jedzeniu. Tutaj z kolei zaleca się wykorzystanie ściereczki bawełnianej i zwykłej wody z dodatkiem dedykowanego preparatu (stosunkowo delikatnego). Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie myjki wysokociśnieniowej. Jeśli brud znajduje się natomiast głęboko w rowkach, to wówczas doskonale sprawdzi się specjalna szczotka ryżowa. Kolejnym niezbędnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest olejowanie, które należy przeprowadzać dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Zapobiega ono blaknięciu i szarzeniu drewna oraz optymalnie chroni je przed degradacją biologiczną i szkodliwym działaniem wilgoci, pleśni czy insektów. Procedura polega na usunięciu starej powłoki wykończeniowej, a następnie pokryciu desek olejem bezbarwnym lub nadającym konkretny odcień. Przyda się w tym celu szeroki pędzel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Instruktor narciarstwa – jak zdobyć uprawnienia?
Instruktor narciarstwa – jak zdobyć uprawnienia?
Wiele osób kochających sporty zimowe decyduje się na zdobycie uprawnień instruktora narciarskiego, aby móc nauczać innych ludzi prawidłowej jazdy na […]
Ostatnie wpisy