Twarz to nasza wizytówka – jak o nią zadbać?

Twarz to nasza wizytówka – jak o nią zadbać?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląd twarzy przekłada się bezpośrednio na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Dlatego warto w odpowiedni sposób dbać o cerę, stosując konkretne zabiegi pielęgnacyjne oraz unikając czynników o charakterze destrukcyjnym. Absolutną podstawą jest oczywiście codzienne oczyszczanie skóry z brudu i nadmiaru łoju. Najlepiej robić to z wykorzystaniem letniej wody i delikatnego żelu hipoalergicznego.

Nie warto unikać zabiegów medycyny estetycznej

Oprócz mycia twarzy, zaleca się również systematyczne nakładanie na nią kremu o właściwościach nawilżająco-regenerujących. Dodaje on pożądanego blasku i gładkości, a dodatkowo pobudza naturalne procesy odbudowy. Kolejną wartościową czynnością jest wykonywanie złuszczającego peelingu co najmniej raz na dwa tygodnie. Pozwoli to bowiem skutecznie usunąć obumarłe komórki naskórka, co przyniesie efekt w postaci bardziej elastycznej i lepiej ukrwionej cery. Na uwagę zasługuje również bezinwazyjny zabieg laserowego odmładzania, który znacznie niweluje zmarszczki, likwiduje przebarwienia i jednocześnie ujędrnia skórę. Posiada go w ofercie m.in. ta krakowska klinika urody: https://proderma-clinique.pl/laserowe-odmladzanie-twarzy. Pozostałe istotne wskazówki to picie dużych ilości wody, unikanie głębokiego makijażu, stosowanie kremu ochronnego z filtrem w okresie letnim oraz odrzucenie papierosów i alkoholu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Doradztwo logistyczne –  jakie są zalety korzystania z niego?
Doradztwo logistyczne – jakie są zalety korzystania z niego?
Doradztwo logistyczne to podejście do zarządzania łańcuchem dostaw, które można wykorzystać do rozwiązywania wyzwań biznesowych. Jeśli szukasz nowego sposobu na […]
Ostatnie wpisy