Suplementy a preparaty liposomalne – czym się różnią?

Suplementy a preparaty liposomalne – czym się różnią?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób stosujących dietę ketogeniczną poszukuje suplementów, które pomogą im w pełni wykorzystać możliwości diety. Ważne jest, aby pamiętać, że suplementy nie są konieczne, ale mogą być pomocne w poprawie zdrowia i wydajności.

Kluczowa różnica między suplementami a preparatami liposomalnymi polega na tym, że suplementy liposomowe są już w formie, która może być łatwo wchłonięta do organizmu, podczas gdy formy suplementów muszą zostać rozłożone, zanim zostaną wykorzystane przez organizm.

Suplementy vs. liposomy – który są lepsze?

Suplementy w formie proszków, tabletek i kapsułek składają się z wielu różnych składników. Kiedy przyjmujesz tabletkę lub kapsułkę, musi ona zostać rozłożona przez układ pokarmowy, zanim dostanie się do krwiobiegu i spełni swoje zadanie. Proces rozkładania tych suplementów zabiera czas i energię z innych procesów w Twoim organizmie. 

Liposomy omijają to wszystko, ponieważ są już w formie przyswajalnej! Są mniejsze niż suplementy, więc mogą szybciej przejść przez przewód pokarmowy i do krwiobiegu. Liposomy są również bardziej skuteczne, ponieważ zawierają skoncentrowane ilości składników, które chcesz w swoim systemie. Na przykład, jeśli weźmiesz multiwitaminę z 30 procentami RDA wapnia na porcję, dostajesz trzy dziesiąte tego, czego potrzebujesz. Jeśli weźmiesz tę samą ilość przyjmując witaminy liposomalne, będzie ona trzy razy bardziej skuteczna!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ubrać się na praktykę w szpitalu?
Jak ubrać się na praktykę w szpitalu?
Praca w szpitalu to bardzo odpowiedzialne zadanie. Zajmując się taką profesją, każdego dnia musimy troszczyć się o zdrowie i życie […]
Ostatnie wpisy