Korony czy licówki – co powinieneś wybrać?

Korony czy licówki – co powinieneś wybrać?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różnica pomiędzy koronami pełnoceramicznymi a licówkami pełnoceramicznymi polega na tym, że te pierwsze są uzupełnieniem jednoczęściowym, natomiast te drugie są warstwą porcelany połączonej z metalem. Zarówno korony pełnoceramiczne, jak i licówki pełnoceramiczne są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne korony i licówki. Obydwie oferują również znaczne korzyści estetyczne w porównaniu z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi.

Korony pełnoceramiczne

Stosowane są w bardziej skomplikowanych przypadkach, gdy pacjent wymaga wymiany dużej ilości struktury zęba. Dentysta usuwa próchnicę i zastępuje ją sztucznym zębem, który na zewnątrz jest wykonany z porcelany, a wewnątrz z metalu. Ten rodzaj uzupełnienia może być wykonany w laboratorium, aby dokładnie dopasować rozmiar i kształt brakującego zęba, dzięki czemu można uniknąć noszenia protezy lub protezy częściowej przez dłuższy czas.

Licówki pełnoceramiczne

Stosuje się, gdy chcesz poprawić wygląd swoich zębów bez konieczności wymiany dużej ilości struktury zęba. Mogą być nakładane na każdy rodzaj materiału zęba, w tym szkliwo, zębinę, a nawet wypełnienia z żywicy kompozytowej. Licówki są przyklejane do naturalnych zębów za pomocą specjalnego cementu, dzięki czemu są wystarczająco mocne, aby wytrzymać siły żucia, ale na tyle cienkie, że nie przeszkadzają w mówieniu ani nie stwarzają problemów przy gryzieniu.

Licówki są zazwyczaj tańsze niż korony, ponieważ należy wymienić tylko jedną powierzchnię zamiast dwóch (warstwy zewnętrznej i wewnętrznej). Wymagają one jednak więcej czas spędzony na fotelu dentystycznym niż w przypadku innych opcji. Dzieje się tak dlatego, że licówki muszą być wykonane na zamówienie, aby dokładnie pasowały do Twoich zębów, co oznacza, że wymagają wielu wizyt, aby zostały dopasowane i zacementowane na miejscu. W przypadku takich zabiegów jakimi są korony licówki pełnoceramiczne Poznań jest miastem z wieloma doświadczonymi dentystami w tym fachu, którzy na pewno poradzą sobie z Twoim uzębieniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pendrive – podarunek na każdą okazję
Pendrive – podarunek na każdą okazję
Pomysłów na uniwersalne prezenty może być wiele. Jeśli chodzi o podarunki mające na celu stać się drobnym elementem w działaniach […]
Ostatnie wpisy