Stylowe i ekologiczne pakowanie prezentów – jak to zrobić?

Pakowanie prezentów to czynność, którą jedni uwielbiają, zaś inni szczerze nienawidzą. Ciężką pracę często potrafi wynagrodzić uśmiech obdarowywanej osoby, która doceni niebanalne opakowanie. Jak więc zapakować prezent, by wzbudził zachwyt? I – co bardzo ważne –  jak przy tym nie zanieczyszczać środowiska?

Małe prezenty i kartki

Na małe podarki świetnie sprawdzą się papierowe opakowania – małe pudełeczka lub koperty. Papier to jeden z tych materiałów, który najmniej szkodzi środowisku, ponieważ stosunkowo szybko się rozkłada. Dlatego warto na niego postawić podczas pakowania. Do tego ładne i solidne pudełka mogą w przyszłości posłużyć jako pojemniki do przechowywania różnych przedmiotów. Dzięki temu opakowanie nie trafi do kosza, tylko zostanie ponownie wykorzystane – a o to przecież chodzi.

Większe podarunki

Podarunki większe lub bardziej kruche (np. szklane) najlepiej zapakować w coś solidnego. Idealnie w tym celu sprawdzą się opakowania drewniane. Są nie tylko bardzo porządne, ale również wielofunkcyjne – po rozpakowaniu prezentu nie zostaną wyrzucone, a ponownie wykorzystane. Drewno to wyjątkowo trwały materiał, więc wykonane z niego pudełko przetrwa długie lata. Do tego takie opakowania przepięknie się prezentują i robią świetne wrażenie. Z pewnością obdarowywana osoba doceni taki sposób zapakowania prezentu.

Biżuteria

Samą biżuterię można podarować w kartonowym pudełeczku. Jest jednak na to lepszy sposób – mianowicie woreczek z organzy. Takie opakowanie może posłużyć nie tylko na prezent, ale również w przyszłości do przechowywania otrzymanej biżuterii. To świetny, ekologiczny i bardzo praktyczny sposób zapakowania podarunku dla bliskiej osoby.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − szesnaście =