Jak umeblować pomieszczenie w stylu klasycznym?

Jak umeblować pomieszczenie w stylu klasycznym?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od wielu lat wyjątkowo dużą popularnością w zakresie aranżacji wnętrz domowych cieszy się styl klasyczny. Wyróżnia się on przede wszystkim umiejętnym połączeniem elegancji z wyrafinowaniem oraz intymnością. Kluczową rolę odgrywają tutaj oczywiście meble, które mogą nawiązywać pod względem designu do konstrukcji z minionych epok. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzą się modele wykonane z naturalnego drewna, dostępne choćby w ofercie takiej jak: https://meble-prowansalskie.pl/meble-drewniane/.

Pożądane są proste formy

Wspomniane we wstępie meble drewniane to znakomity wybór do każdego pomieszczenia klasycznego (salonu, kuchni, gabinetu), ponieważ z jednej strony charakteryzują się eleganckim i uniwersalnym wyglądem, z drugiej zaś są ponadprzeciętnie odporne na wszelkie uszkodzenia. Dodatkowo wykazują się niską podatnością na przyciąganie kurzu oraz skutecznie regulują poziom wilgotności powietrza. Zaliczamy do nich m.in. stoły, krzesła, komody, witryny kuchenne, biblioteczki, masywne kredensy, szafy, barki, konsole, łóżka, stoliki kawowe, toaletki, szafki kuchenne, regały oraz sekretarzyki.

a rynku bez problemu znajdziemy wersje zaprojektowane zarówno w stylu art deco czy rustykalnym, jak i bardziej nowoczesnym bądź kolonialnym. Istotne jest jednak, aby koniecznie postawić na egzemplarze utrzymane w stonowanej kolorystyce (biel, odcienie brązu, szarości itp.) i posiadające stosunkowo prostą formę, czyli bez nadmiernych ozdobników w postaci tłoczeń, rzeźbień lub złoceń. Poszczególne konstrukcje mogą być wzbogacone o miękkie detale materiałowe i skórzane. Mowa tutaj głównie o siedziskach, ewentualnie oparciach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kampanie Google Merchant, a może Facebook Ads – czym jest/ są i jak stosować?
Kampanie Google Merchant, a może Facebook Ads – czym jest/ są i jak stosować?
Kampanie Google Merchant i Facebook Ads to dwie różne platformy reklamowe, które można wykorzystać do dotarcia do dużej liczby odbiorców. […]
Ostatnie wpisy