O jakich udogodnieniach warto pamiętać przy zakupie nowych butów?

O jakich udogodnieniach warto pamiętać przy zakupie nowych butów?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując nowe buty należy zwrócić uwagę na jak największy komfort, dlatego nie powinny one uciskać stopy oraz być idealnie dobrane do rozmiaru stopy. Warto również wyposażyć się w pewne akcesoria, które jeszcze bardziej podniosą wygodę i zapobiegną tworzeniu się odcisków, a nawet poceniu. Oto one.

Wkładki do różnego rodzaju obuwia

Pierwszą rzeczą, o jakiej należy pomyśleć przy zakupie nowej pary butów, jest dopasowanie do nich odpowiednich wkładek. Posiadają one wiele zalet: chronią stopę, zapobiegają tworzeniu się odcisków oraz absorbują pot. To ważne szczególnie podczas ciepłych miesięcy, kiedy wysokie temperatury mogą powodować intensywniejsze pocenie się. Nieprzyjemny zapach potu w butach jest zaś trudny do usunięcia. Korzystając z wkładek, nie trzeba się już o to martwić. Tym bardziej, że istnieje wiele ich rodzajów i można łatwo dostosować je do rodzaju posiadanego obuwia. Wełniane, skórzane, polarowe, a nawet specjalne do biegania – każdy z typów jest możliwy do odnalezienia choćby na stronie https://multirenowacja.pl/category/akcesoria-wkladki-do-butow.

Zapiętki – idealne do szpilek

Noszenie butów na wysokim obcasie, to oczywiście domena kobiet. Nie da się ukryć, że wysokie szpilki nie są najwygodniejsze, jak też ich długotrwałe noszenie może powodować wiele dolegliwości bólowych ze strony stawów i kręgosłupa (przez nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała). W szpilkach nie trudno również o odciski i bolesne otarcia. Akcesoria, które będą pomocne w tym przypadku, to zapiętki oraz żelowe półwkładki. To znakomity sposób na chodzenie w szpilkach bez bólu, koniecznie należy je posiadać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Formalności przy transporcie auta z zagranicy
Formalności przy transporcie auta z zagranicy
Koszty Samochody za granicą często są tańsze niż w Polsce dlatego wiele osób decyduje się na import z innego kraju. […]
Ostatnie wpisy