Sposoby na zwalczenie cellulitu na udach

Sposoby na zwalczenie cellulitu na udach
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit to zmora praktycznie każdej kobiety. Pojawia się bardzo często już w okresie dojrzewania (jako efekt rozciągania skóry podczas wzrostu szkieletu) oraz w dorosłym życiu, gdzie często spowodowany jest zmianami hormonalnymi (na przykład podczas ciąży) czy zwiększeniem masy ciała. Jego pojawienie się na skórze może być uwarunkowane również w dużej mierze kwestiami genetycznymi.

Skuteczne pozbycie się cellulitu z nóg i ud nie jest łatwe. Wymaga to przede wszystkim bardzo dużej cierpliwości w oczekiwaniu na pożądane efekty, a także dużej regularności oraz samozaparcia. Najlepsze efekty w dążeniu do skóry bez cellulitu daje połączenie kilku metod przeciwdziałania tak zwanej „pomarańczowej skórce”. Duży wpływ na minimalizowanie widoczności zmian cellulitowych ma przede wszystkim odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Warto jest zrezygnować z ciężkich potraw, postawić na produkty bogate w witaminy oraz w błonnik, zrezygnować z nadmiaru kawy i alkoholu, a także codziennie spożywać 2 litry wody. Aktywność fizyczna powinna skupiać się na zarówno na poprawnych nawykach (schody zamiast windy etc.), jak i na ćwiczeniach pod kątem problematycznych obszarów ciała.

Ważną rolę w pozbyciu się cellulitu odgrywają stosowane kosmetyki. Powinny one zawierać składniki aktywne, które umożliwiają odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry, a także poprawiają krążenie krwi i ułatwiają spalenie tłuszczu. W swoim składzie powinny one zawierać między innymi karnitynę, kofeinę, wyciąg z ananasa czy retinol. Im więcej korzystnych dla skóry składników aktywnych, tym większe i bardziej efektywne działanie preparatów na cellulit.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie działanie mają produkty konopne?
Jakie działanie mają produkty konopne?
Produkty konopne zyskują w ostatnim czasie ogromną popularność. Wszystko z powodu ich cennych właściwości. Dostępny jest zarówno olej konopny, kosmetyki […]
Ostatnie wpisy