W jakich sprawach pomoc rzeczoznawcy samochodowego będzie niezbędna?

W jakich sprawach pomoc rzeczoznawcy samochodowego będzie niezbędna?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rzeczoznawca samochodowy jest specjalistą, który posiada odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia. Jego praca regulowana jest przepisami prawa o ruchu drogowym. Do tego, aby wykonywać pracę rzeczoznawcy majątkowego konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii A,B, a także C lub C1. Musi on uzyskać także certyfikat z zakresu rzeczoznawstwa samochodowego, który wydany zostanie przez akredytowaną jednostkę. Niezbędne jest również wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe oraz minimum 2-letnia praktyka w zawodzie związanym z motoryzacją. 

Jak wygląda praca rzeczoznawcy samochodowego?

Specjalista ten zajmuje się przede wszystkim wystawianiem ekspertyz na zlecenia sądów oraz towarzystw ubezpieczeniowych, które mają na celu określić wartość pojazdów lub powstałych w wyniku wypadku czy kolizji szkód. Jego wsparcie jest niezbędne także w przypadku zakupu lub sprzedaży samochodu, w celu ustalenia jego faktycznej wartość. Ekspertyza rzeczoznawcy samochodowego może być także przydatna do weryfikacji pracy mechanika, aby ocenić, czy naprawa została wykonana w należyty sposób. Z jego usług korzystają także bardzo często osoby, które chcą odwołać się od decyzji ubezpieczyciela, gdy uważają, że jest ona niesłuszna. Rzeczoznawca sam ustala stawki wynagrodzenia za swoją pracę, dlatego mogą być one bardzo różne. Poszukując specjalisty, jakim jest rzeczoznawca samochodowy zachodniopomorskie to jedno z województw, w którym można skorzystać z jego usług. Wcześniej warto sprawdzić czy dany specjalista wpisany jest na listę rzeczoznawców, którą można znaleźć na stronie Ministerstwa Infrastruktury. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką bieliznę wybrać na prezent?
Jaką bieliznę wybrać na prezent?
Każda kobieta chciałaby czuć się wyjątkowo w ładnej bieliźnie, która podkreśli atuty jej figury i doda pewności siebie. Zakup bielizny […]
Ostatnie wpisy