Ślub w kościele czy w plenerze?

Ślub w kościele czy w plenerze?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjęło się, że ceremonia zaślubin odbywa się podczas uroczystej mszy świętej, gdy przyszli małżonkowie składają przysięgę małżeńską w obecności kapłana oraz zgromadzonych gości. Wszyscy znamy ten tradycyjny obrządek, gdy w bogato przyozdobionym kościele para młoda staje przed ołtarzem, by tam oczekiwać momentu wypowiedzenia sakramentalnego „tak”. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, że to nie jest jedyna opcja. Ślub w plenerze Wrocław lub w dowolnym mieście Polski odbywa się na takich samych zasadach, jest ślubem konkordatowym i niesie ze sobą te same konsekwencje, co ślub zawarty w kościele.

Dla kogo ślub w plenerze?

Najczęściej organizowany jest dla tych narzeczonych, którzy nie planują organizacji wesela oraz pragną uczcić ten dzień w kameralnym gronie lub mają sporą liczbę gości, ale nie chcą przedłużać niepotrzebnie momentu doprowadzającego do złożenia przysięgi. Częstą przyczyną jest również różnorodność zaproszonych gości, którzy mogą pochodzić z innych krajów lub być wyznawcami innych religii i katolicka msza może okazać się niezrozumiała, lub zbyt długa. Wiele par młodych postrzega ślub w plenerze jako wyjątkowe wydarzenie, które stanowi prawdziwą celebrację zawartego małżeństwa, dzięki specyfice świętowania.

Oczywiście podjęcie decyzji o sposobie przeprowadzenia zaślubin pozostaje kwestią indywidualną, na którą jednak znaczący wpływ mogą mieć wspomniane wyżej czynniki. Przeważa wśród nich kwestia religijności. Pomocna w organizacji ślubu może być firma Moje Wielkie Wesele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwracać uwagę podczas zakupu oliwy?
Na co zwracać uwagę podczas zakupu oliwy?
Oliwa z oliwek to zdrowy tłuszcz, który ma wiele dobroczynnych właściwości. Jest ona podstawą diety śródziemnomorskiej uznawanej za jedną z […]
Ostatnie wpisy