Rodzaje i charakterystyka trądziku

Rodzaje i charakterystyka trądziku
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trądzik najczęściej pojawia się u młodzieży, ale również dorośli borykają się z tym problemem. Zaczerwienienie i wypryski na twarzy mogą obniżać pewność siebie i negatywnie wpływać na kontakty społeczne. Problem da się zwalczyć i należy zrobić to kompleksowo. Czym jest trądzik, jakie są jego rodzaje i w jaki sposób z nim walczyć?

Czym różni się trądzik u dorosłego i u młodzieży?

Młodzieńczy trądzik związany jest głównie z działalnością hormonów, które powodują zwiększanie wydzielania sebum w gruczołach łojowych. Przyczynia się to do zapchania porów i powstawania zaczerwienień. Pomagają tutaj kosmetyki na bazie siarki, delikatne peelingi i kremy, które normalizują skórę. Trądzik u dorosłych może być tzw. trądzikiem różowatym, który występuje głównie na policzkach. Walka z tym problem polega głównie na zastosowaniu dedykowanych kosmetyków, a także na zabiegach w gabinetach kosmetycznych. Zabiegi polegają na laserowym zamykaniu naczynek, dzięki temu skóra przestaje być zaczerwieniona. Warto skonsultować się ze specjalistami, którzy ocenią rodzaj trądziku, można zrobić to np. pod adresem: http://www.dermatoestetica.pl/specjalisci/kosmetolodzy. Trądzik różowaty można wyeliminować lub znacznie poprawić kondycję skóry, dzięki zabiegom, kosmetykom oraz lekom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Krótki opis potencjometrów
Krótki opis potencjometrów
Potencjometry są również nazywane rezystorami nastawnymi, ponieważ umożliwiają płynną zmianę oporności za pośrednictwem pokrętła. Praktycznie każdy potencjometr ma trzy nóżki. […]
Ostatnie wpisy