Przyczyny oraz leczenie bólu nadgarstka

Przyczyny oraz leczenie bólu nadgarstka
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból nadgarstka to dolegliwość, z którą zmaga się bardzo wiele osób. Najczęstszą jej przyczyną są różnego rodzaju przeciążenia i urazy, takie jak choćby złamania czy zwichnięcia. Nadgarstek jest bowiem zbudowany z niezwykle delikatnych i drobnych stawów, kości, ścięgien i mięśni, stanowiących strukturę podatną na uszkodzenia. Jednym ze skutecznych sposobów uśmierzenia takiego bólu jest noszenie specjalnej opaski magnetycznej, którą można kupić m.in. w tym miejscu: https://butterfly-mag.com/.

Pomogą środki farmakologiczne i odpowiednie ćwiczenia

Ból nadgarstka wynika głównie z urazów, ale niekiedy jest również następstwem reumatologicznego zapalenia stawów, zmian zwyrodnieniowych, długotrwałego pisania na klawiaturze oraz niektórych poważnych chorób – m.in. zespołu Sudecka, ganglionu, rumienia guzowatego czy tzw. zespołu kanału łokciowego. Jeśli jego przyczyną jest klasyczny uraz, wówczas najlepsza metodą leczenia jest unieruchomienie tego elementu poprzez wykorzystanie gipsu, szyny albo opaski uciskowej. Pacjentowi zaleca się wypoczynek oraz zaniechanie czynności, które mogłyby doprowadzić do nadmiernego obciążenia uszkodzonej kości lub stawu.

Poza tym konieczne jest przyjmowanie stosownych środków farmakologicznych – zarówno przeciwbólowych, jak i przeciwzapalnych i rozluźniających. W przypadku wystąpienia bólu dobrym sposobem na jego uśmierzenie są również zabiegi fizjoterapeutyczne, takie jak choćby laseroterapia czy ultradźwięki. Z pewnością nie zaszkodzi też specjalna magnetyczna opaska na nadgarstek, zimny okład z lodu, delikatny masaż olejkiem cyprysowym i wprowadzenie do diety składników o właściwościach przeciwzapalnych (imbir, jarmuż, dziurawiec, kozieradka itp.).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekologia w diecie i kosmetykach – sposób na zdrowie?
Ekologia w diecie i kosmetykach – sposób na zdrowie?
Produkty żywnościowe wolne od zanieczyszczeń i substancji chemicznych Jakość spożywanych posiłków przekłada się na zdrowie człowieka to prawda, z którą […]
Ostatnie wpisy