Jak radzić sobie ze stresem?

Jak radzić sobie ze stresem?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach ludzie są wyjątkowo narażeni na rozmaite sytuacje wywołujące duży stres. Zaliczamy do nich m.in. problemy w pracy zawodowej lub w domu, brak zatrudnienia, poważną chorobę, okres ciąży czy śmierć bliskiej osoby. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uwolnienie się od stresu jest skorzystanie z pomocy specjalisty. Jeśli interesuje nas psychoterapia Warszawa to miasto, gdzie działa wiele profesjonalnych gabinetów świadczących pomoc na najwyższym poziomie.

Często proste zabiegi nie wystarczą

Stres to negatywna reakcja organizmu na konkretne zdarzenia, które w znacznym stopniu obciążają bądź przekraczają zdolności jednostki do poradzenia sobie z nimi. Objawy to silne bóle głowy i kręgosłupa, problemy z układem trawiennym, stale nawracające migreny, kłopoty z utrzymaniem prawidłowej wagi i cerą, wypadanie włosów, nadmierna łamliwość paznokci, a nawet wrzody żołądka.

Niekiedy dobrą metodą na uwolnienie się od niepożądanych emocji związanych ze stresem jest po prostu słuchanie muzyki (działa relaksująco na układ nerwowy), rozmowa z bliską osobą (np. żoną, rodzicem), uprawianie regularnej aktywności ruchowej (w jej trakcie wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia), porządne wysypianie się (minimum 7-8 godzin każdego dnia) czy zmiana diety na bardziej zdrową i lekką, opartą głównie na warzywach, chudym mięsie oraz wyrobach pełnoziarnistych. W wielu przypadkach to jednak nie wystarczy i niezbędna okaże się wizyta w gabinecie psychoterapeuty. Uczciwa rozmowa z nim potrafi zdziałać cuda, ponieważ zmienia nastawienie do rzeczywistości, a także skuteczne podnosi na duchu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o baterię w laptopie?
Jak dbać o baterię w laptopie?
Laptopy są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników i w dużej mierze wyparły już z rynku komputery stacjonarne. Wynika to oczywiście […]
Ostatnie wpisy