Odbojniki do drzwi garażowych

Odbojniki do drzwi garażowych
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podziemny parking, który znajduje się pod mieszkaniem, to wygodne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają zarówno deweloperzy, jak i mieszkańcy, którzy decydują się na zakup lokalu wraz z miejscem przeznaczonym na samochód. Jednocześnie wymogi bezpieczeństwa narzucają na budujących konieczność wstawienia zabezpieczających drzwi przeciwpożarowych na granicy garaż / budynek mieszkalny. Aby ułatwić ich otwieranie, warto zaopatrzyć je dodatkowo w odbojniki.

Zalety i wady drzwi przeciwpożarowych

Drzwi przeciwpożarowe i przeciwdymowe są niezbędne na granicy budynek mieszkalny – garaż ze względu na to, że pomagają w ograniczeniu strat i wspomagają bezpieczeństwo mieszkańców. Mogą, przynajmniej na dłuższy czas, uniemożliwić płomieniom dostanie się do domu,  co jest niezwykle istotne i pomocne.

Jednocześnie jednak drzwi te są ciężkie i nieporęczne, a wiele osób – zwłaszcza dzieci, kobiet czy osób starszych – ma problem z tym, by je otworzyć. Szarpnięcie drzwiami może z kolei spowodować ich uderzenie o ścianę, co prowadzi do zniszczenia budynku poprzez obtłuczenie tynku i farby.

Odbojnik, który chroni ścianę

Jeśli w budynku drzwi przeciwpożarowe otwierają się na ścianę i dochodzą bardzo blisko niej, zawsze istnieje ryzyko, że w nią uderzą. W takim przypadku warto zainwestować w odboje garażowe, które zatrzymają skrzydło drzwi zanim uderzy w powierzchnię ściany. Co więcej, tłumi ono również drgania i siłę, z jaką drzwi zostały otwarte, co pomaga w ich ochronie przed jakimkolwiek uszkodzeniem i dobrze je wycisza.

Odboje te są specjalnie przygotowane z gumy wykazującej się odpornością na odkształcenia mechaniczne bez przerywania ciągłości materiału. Dzięki temu znoszą nawet mocne uderzenia ciężkim skrzydłem i nie ulegają od tego zniszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tłumacz symultaniczny – co należy zrobić, żeby nim zostać?
Tłumacz symultaniczny – co należy zrobić, żeby nim zostać?
Tłumaczenie symultaniczne nazywane jest także tłumaczeniem równoczesnym. Nazwa ta wynika z faktu, że tłumacz słucha wygłaszającego mowę prelegenta i przekłada […]
Ostatnie wpisy