Jak włączyć zdrowe napoje do picia w ciągu dnia?

Jak włączyć zdrowe napoje do picia w ciągu dnia?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dorosła osoba powinna wypijać w ciągu dnia minimum 2 litry płynów. Naukowcy nie podają już, że musi to być konkretnie czysta woda. Z powodzeniem możemy pić herbatę, kawę, czy soki owocowe, które będą wliczone w ten bilans. Jeśli chcemy zdrowo się odżywiać, możemy do swojego jadłospisu włączyć też napary z ziół i suszonych owoców. Większość z nich może pić każdy i nie mają skutków ubocznych. Co wybrać na początek?

Zioła, które warto pić

Sporo osób wzdryga się przed piciem ziół, ponieważ nie są smaczne. A nawet mogą być gorzkie, kwaśne i zostawiać na długo posmak. Jednakże są też rośliny, które mają działanie prozdrowotne i można je uznać za całkiem smakowite. Choćby suszone owoce i kwiaty od Dary Podlasia, są świetnym wyborem. Hibiskus zaparzony jak herbata jest lekko kwaśny, ponieważ zawiera dużo witaminy C, ale można posłodzić napój miodem, aby uzyskać przepyszną herbatę owocową. Także suszone borówki czy aronia są idealnym suszem do zrobienia bomby witaminowej. 

A co z prawdziwymi ziołami? Tu powinniśmy kierować się tym, co chcemy wyleczyć albo też generalnie naszym stanem zdrowia. Osoby, które mają trądzik mogą pić herbaty z bratka czy pokrzywy, aby uregulować wydzielanie się sebum i oczyścić cerę. Ale już na nadciśnienie lepszy będzie głóg. Dlatego warto przeczytać krótkie opisy ziół i wybrać te, które nam będą służyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zasady kupowania bielizny
Zasady kupowania bielizny
Bielizna to element garderoby, którego nie może zabraknąć w szafie żadnej kobiety. Oprócz spełniania podstawowej, praktycznej funkcji, która umożliwia zachowanie […]
Ostatnie wpisy