Jak dbać o rośliny akwariowe?

Jak dbać o rośliny akwariowe?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny hodowane w akwarium pełnią wiele funkcji. Odpowiednio zaaranżowane pomagają zamaskować osprzętowanie. Rośliny przyczyniają się również do prawidłowego funkcjonowania akwarium. Rybki znajdują w nich schronienie i miejsce do składania jaj. Ponieważ roślinność w akwarium nie jest tylko dekoracją, warto się więc o nią zatroszczyć.

Odpowiednie oświetlenie

Do normalnego funkcjonowania każda roślina potrzebuje światła. Rośliny wodne nie stanowią wyjątku, dlatego tak ważne jest optymalne oświetlenie akwarium. W procesie fotosyntezy rośliny produkują tlen i jednocześnie oczyszczają wodę z przemian materii ryb. Przy aranżacji trzeba uważać, żeby wysokie rośliny nie zacieniały niskich. Rośliny pływające powinny być tylko dodatkiem, gdyż hamują one dopływ światła do głębszych części akwarium.

Odpowiednie pożywienie

Pożywienie jest drugim faktorem koniecznym do optymalnego funkcjonowania organizmów. Niektóre z niezbędnych dla roślin minerałów wydalane są przez ryby. Inne, zawarte w wodzie, dostarczane są przy podmianie. Minerały zawarte w podłożu z czasem zużywają się, dlatego konieczne jest nawożenie. Nawozy dostarczają roślinom optymalną mieszankę związków odżywczych. Warto uwzględnić też pokarm dla rybek. Wsypany do akwarium opada między liście roślin. W poszukiwaniu go rybki mogą niszczyć roślinność, a niezjedzony rozkłada się i wpływa negatywnie na cały ekosystem. Warto więc nie tylko dla dobra roślin zainwestować w pływające karmniki, na przykład marki ocean nutrition, które utrzymują pokarm na powierzchni.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bezpieczeństwo kosztem wyglądu? Niekoniecznie…
Bezpieczeństwo kosztem wyglądu? Niekoniecznie…
Wielu ludzi uważa, że stawiając na bezpieczeństwo podróżowania samochodem trzeba automatycznie poświęcić, przynajmniej częściowo, jego wygląd. Nie musi to być […]
Ostatnie wpisy