Nie tylko kwiaty, czyli co może ozdobić ogród?

Nie tylko kwiaty, czyli co może ozdobić ogród?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu ogrodach podstawą aranżacji terenu są kwiaty i trawniki. Oczywiście sama nazwa tego miejsca wskazuje, że potrzebne są tu rośliny, jednak nie tylko one mogą sprawić, że to miejsce będzie ładnie wyglądać. Zwłaszcza zimą, kiedy rośliny w większości nie kwitną, a wręcz pozostają po nich suche gałązki, warto postawić na coś, co nie zmieni naszego kawałka zieleni w brzydki i opuszczony ogródek. Przydać się mogą choćby odporne na warunki atmosferyczne maty wiklinowe takie jak https://wiklinowy-ogrod.pl/maty-wiklinowe-c-3.html czy ozdobne lampki ogrodowe.

Akcesoria, które odmienią Twój ogród

Zawsze warto posadzić w ogrodzie kilka roślin całorocznych, które niezależnie od pory roku, będą go ozdabiały. Co prawda w ostatnich latach mamy dość łagodne zimy i w niektórych rejonach można było zaobserwować kwitnące kwiaty czy zieloną trawę, nawet w czasie, gdy te rośliny powinny hibernować. Aczkolwiek nie możemy liczyć na to, że zawsze będą ozdobą ogrodu. Warto dodać ozdobne płotki do ogrodu, które będą nie tylko zwracać uwagę, ale też mogą stanowić praktyczną pomoc dla roślin.

Oprócz tego płotkami można też podzielić przestrzeń na warzywniak, rabatkę z kwiatami czy trawnik. Do wyboru jest bardzo dużo modeli, od plastikowych, przez zdobne metalowe, do drewnianych, które wyglądają jak małe arkady czy kawałki porąbanego drewna. Koniecznie trzeba też zadbać o oświetlenie w ogrodzie. Można do ułożenia ścieżek wykorzystać kostkę brukową i kostkę led, która zapewni światło na krawędziach ścieżek. Modne są też lampy solarne w kształcie małych lampek naftowych czy lampionów. Takie pożyteczne elementy mogą same w sobie być też dekoracją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zadłużenie to sytuacja bez wyjścia?
Czy zadłużenie to sytuacja bez wyjścia?
Dług może być jak ruchome piaski, ciągnące cię w dół i utrudniające ucieczkę. Być może jesteś zadłużony od dłuższego czasu, […]
Ostatnie wpisy