Aktywny wypoczynek pod palmami – co można robić na Cyprze?

Aktywny wypoczynek pod palmami – co można robić na Cyprze?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu Polaków zastanawia się, gdzie wybrać się na upragnione wakacje? Jednym z niej popularnych, ale jakże trafionych kierunków jest Cypr. To trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, pełna czystych, malowniczych plaż i pięknej turkusowej wody. Przez większą część roku jest tu słonecznie, więc o pogodę nie musimy się martwić. Dzięki różnorodności kulturowej można dowiedzieć się przeróżnych rzeczy o ludziach z innych krajów oraz spróbować wielu tradycyjnych potraw. Warto również zaznaczyć, że dzięki bardzo niskiemu poziomowi przestępczości, Cypr jest jednym z najbezpieczniejszych państw w Europie. 

Zanurzmy się w krystalicznie czystych wodach

Cypr znany jest także jako raj dla nurków. To właśnie wokół tej wyspy rozpościera się zjawiskowy, podwodny świat. Zobaczymy tam wiele gatunków roślin i zwierząt, a także wrak statku Zenobia. Nic więc dziwnego, że fani podwodnych przygód biorą za cel właśnie to państwo.Oczywiście nurkować może każdy – zarówno osoby doświadczone, jak i te, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tą aktywnością. Jeżeli więc interesuje nas kurs nurkowy Cypr to idealne miejsce do takiej nauki. Pozwoli on doświadczyć niesamowitych przeżyć, których z pewnością szybko nie zapomnimy. Ukończywszy odpowiednie specjalizacje nurkowe możemy nawet zdobyć uprawnienia do nurkowania na 40 metrów głębokości. 

Uwieczniona historia

Warto również skorzystać z bogatej historii Cypru i zwiedzić kilka ciekawych miejsc, które mają tysiące lat. Spójrzmy na te znaki dawnych cywilizacji i cofnijmy się w czasie podczas wizyty w Parku Archeologicznym Kato Pafos czy w Wiosce Lania. Na wyspie znajduje się również wiele cudownych dzieł samej natury, takich jak Cape Greco, Słone Jezioro Salt Lake w Larnace, Skały Afrodyty lub Góry Troodos. Niezapomniane widoki uczynią nasze wakacje niesamowitym przeżyciem!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy i rodzaje narzędzi, jakich używa się przy leczeniu i profilaktyce zębów
Typy i rodzaje narzędzi, jakich używa się przy leczeniu i profilaktyce zębów
Zęby są niezwykle ważne dla każdego człowieka, dlatego nie ulega wątpliwości, że powinno się o nie właściwie dbać. Należy to […]
Ostatnie wpisy