Meble, które można wstawić do małego mieszkania

Meble, które można wstawić do małego mieszkania
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe mieszkanie też może być komfortowe i przestronne, jeśli tylko odpowiednio je umeblujemy. Oczywiście nie jest to łatwe, a wręcz może przysparzać problemy, ale odwiedzając na przykład salony meblowe w Warszawie można zobaczyć wiele aranżacji i ustawień, które dopasowane są do małych powierzchni.

Małe, ale przestronne

W urządzaniu małego wnętrza najważniejsze jest, aby zachować wolną przestrzeń. Jeśli ustawimy za dużo mebli to tylko zagracimy pomieszczenie i korzystanie z niego nie będzie komfortowe. Dlatego trzeba zachować rozwagę w ilości i wielkości mebli. Warto zwrócić uwagę na przykład na modułowe meble Bizzarto, gdzie zestaw wypoczynkowy składa się ze specjalnych modułów. Można więc wybrać mniejszy lub większy zestaw albo zestawiać i rozstawiać go w razie potrzeby.

Dobrze też postawić na rozwiązania wielofunkcyjne. Choćby stolik do kawy z półką pod spodem da nam dodatkowe miejsce do przechowywania na przykład książek. Do łask wróciły pufy z podnoszonym siedziskiem. W ich wnętrzu można schować nawet kartony po butach, które w danym sezonie nam się nie przydadzą.

Warto wykorzystać ściany nie tylko do przystawienia do nich mebli, ale zamiast tradycyjnego środku na pokoju można zaaranżować szerszy blat, który posłuży jako barek śniadaniowy czy miejsce do pracy. A zamiast stołu jadalnianego wstawmy wtedy tylko stolik do kawy, który zajmie o wiele mniej miejsca.

W małym mieszkaniu warto stawiać na meble wielofunkcyjne, takie, które mają zabudowane schowki, aby nie musieć kupować kolejnej szafki czy też takie, które mogą służyć kilku celom. Idealnym przykładem jest sofa w salonie – może być meblem wypoczynkowy, ale i miejscem do spania dla gości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O jakich udogodnieniach warto pamiętać przy zakupie nowych butów?
O jakich udogodnieniach warto pamiętać przy zakupie nowych butów?
Kupując nowe buty należy zwrócić uwagę na jak największy komfort, dlatego nie powinny one uciskać stopy oraz być idealnie dobrane […]
Ostatnie wpisy