Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię?

W kuchni gotujesz, pieczesz, robisz kanapki oraz myjesz naczynia. Jako miejsce twojej pracy, kuchnia musi być zatem funkcjonalna oraz użyteczna. Dlatego tak istotny jest odpowiedni projekt kuchni oraz to, aby wybrać odpowiednie meble kuchenne.

Aranżacja kuchni musi być funkcjonalna. Przyrządzanie potraw wymaga określonych działań zrobionych w pewnej kolejności. Najpierw wyjmujemy produkty z lodówki, następnie oczyszczamy je, i potem wkładamy do garnka, na patelnię czy do piekarnika.

Zastanawiając się, jak urządzić kuchnię praktyczną, musimy mieć na uwadze taką kolejność czynności – wszelkie prace powinny ułożyć się w kuchni w tak zwany trójkąt roboczy. Wierzchołkami trójkąta są lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka. Pomiędzy nimi blaty kuchenne. Meble kuchenne stosowane do tych głównych prac nie powinny być za daleko od siebie.

Dowolna aranżacja kuchni

Nowoczesna kuchnia ma inne aniżeli dotąd rozwiązania przestrzenne oraz co się z tym wiąże pojawiły się zmiany dotyczące doboru oraz rozplanowania mebli kuchennych. W kuchni są nie jedynie stoły i krzesła, lecz jest więcej sprzętów. Układ trzech urządzeń został rozbudowany. Lodówka jest wzbogacona o szafę – spiżarnię.

Podział mebli kuchennych na strefę czystą oraz brudną sprawia, iż obok zlewozmywaka do czyszczenia naczyń pojawiają się blaty kuchenne do odstawiania umytych produktów, można obok postawić także stoły. Natomiast potrawy na ciepło robi się w paru miejscach: na płycie kuchennej, w piecu, w kuchence mikrofalowej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − sześć =