Krzesło biurowe tapicerowane czy z siatką – jakie wybrać?

Krzesło biurowe tapicerowane czy z siatką – jakie wybrać?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W biurze przesiadujemy większość dnia. Siedząc osiem godzin za biurkiem przez pięć dni w tygodniu, przy źle dobranym krześle, może dać się we znaki naszemu kręgosłupowi. Po wielu latach takiej pracy, kiedy nie zadbamy o odpowiednią podporę dla naszych pleców, musimy się liczyć z różnymi schorzeniami czy zwyrodnieniami kręgosłupa. Siedząc na niewłaściwie wyprofilowanym krześle, mamy tendencję do przybierania pozycji „okrągłych pleców”. Przez to kręgi szyjne i lędźwiowe ulegają obciążeniu, co w dalszej kolejności powoduje bóle kręgosłupa, różne urazy a w konsekwencji trwałe schorzenia.

Odpowiednio wyprofilowany fotel, który zadba o prawidłowe podtrzymanie kręgosłupa oraz odciąży go podczas pracy, pomoże uniknąć nam bolesnych zabiegów i wizyt u specjalistów.

Wybierając krzesła biurowe, warto pomyśleć o krzesłach specjalnie wyprofilowanych, uwzględniających naturalne krzywizny kręgosłupa. Są to fotele ergonomiczne, które są zaprojektowane i wyprodukowane tak, aby najlepiej dopasować się do postawy siedzącej.

Na rynku jest cały wachlarz dostępnych ergonomicznych krzeseł, specjalnie wyprofilowanych krzeseł tapicerowanych lub krzeseł z elegancką siatką, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza (co ma duże znaczenia u osób które muszą siedzieć długo w jednej pozycji).

W przypadku krzeseł tapicerowanych, warto zwrócić uwagę, na jakość tapicerki – powinna być to oddychająca tkanina, odporna na ścieralność.

W dobrych krzesłach biurowych powinny być zastosowane mechanizmy, które wychylają oparcia w ruchu synchronicznym naśladującym ruch użytkownika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy chodzenie do przedszkola musi być dla dziecka przykrym obowiązkiem?
Czy chodzenie do przedszkola musi być dla dziecka przykrym obowiązkiem?
Edukacja przedszkolna jest ważnym etapem w życiu każdego dziecka. W placówce nabywa wiele podstawowych umiejętności. Maluch uczy się nie tylko […]
Ostatnie wpisy