Palety plastikowe – niezbędne wyposażenie każdego magazynu

Palety plastikowe – niezbędne wyposażenie każdego magazynu
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W magazynach stosuje się różnorodne rozwiązania, które ułatwiają przechowywanie i transportowanie towarów. Doskonałym przykładem są palety plastikowe, czyli proste konstrukcje wytwarzane w procesie wtryskiwania plastycznego tworzywa sztucznego do specjalnej formy. Służą one zarówno do magazynowania rozmaitych ładunków na regałach tzw. wysokiego składowania (ewentualnie na ziemi), jak i ich przemieszczania z miejsca na miejsce. Jeśli interesują nas palety plastikowe producent oferuje je w zróżnicowanych rozmiarach, kolorach oraz formie.

Lekkość to jedna z bardziej istotnych zalet

Palety plastikowe są stosunkowo łatwe w czyszczeniu – można je bez problemu myć wodą oraz dezynfekować z użyciem odpowiednich preparatów. Poza tym charakteryzują się niską wagą, co w znacznym stopniu ułatwia przenoszenie oraz skutkuje obniżeniem kosztów logistycznych oraz transportowych. Pod tym względem biją na głowę tradycyjne konstrukcje wykonane z drewna. Niewątpliwym atutem omawianych palet jest również ich ponadprzeciętna odporność na promieniowanie ultrafioletowe, szkodliwe działanie substancji chemicznych oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Najbardziej popularne są standardowe modele euro o wymiarach 1200 X 800 mm, ale często korzysta się też z higienicznych wersji ESD (głównie do przechowywania żywności). Dodajmy, że niektóre egzemplarze są przystosowanie do obciążeń na niskim poziomie (maksymalnie do 2,5 tony nośności statycznej), inne zaś do obciążeń średnich i wysokich (powyżej 5000 kg). W przestrzeniach magazynowych palety plastikowe stanowią zazwyczaj istotny element zamkniętych łańcuchów dostaw i są kompatybilne do pracy zarówno z zaawansowanymi systemami przenośników, jak i wózkami widłowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak legalnie pozbyć się złomu?
Jak legalnie pozbyć się złomu?
Nielegalny handel złomem daje możliwość zarobienia dużych pieniędzy. Trudno się więc dziwić, że na rynku obecnych jest wiele podmiotów działających […]
Ostatnie wpisy