Palety plastikowe – niezbędne wyposażenie każdego magazynu

Palety plastikowe – niezbędne wyposażenie każdego magazynu
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W magazynach stosuje się różnorodne rozwiązania, które ułatwiają przechowywanie i transportowanie towarów. Doskonałym przykładem są palety plastikowe, czyli proste konstrukcje wytwarzane w procesie wtryskiwania plastycznego tworzywa sztucznego do specjalnej formy. Służą one zarówno do magazynowania rozmaitych ładunków na regałach tzw. wysokiego składowania (ewentualnie na ziemi), jak i ich przemieszczania z miejsca na miejsce. Jeśli interesują nas palety plastikowe producent oferuje je w zróżnicowanych rozmiarach, kolorach oraz formie.

Lekkość to jedna z bardziej istotnych zalet

Palety plastikowe są stosunkowo łatwe w czyszczeniu – można je bez problemu myć wodą oraz dezynfekować z użyciem odpowiednich preparatów. Poza tym charakteryzują się niską wagą, co w znacznym stopniu ułatwia przenoszenie oraz skutkuje obniżeniem kosztów logistycznych oraz transportowych. Pod tym względem biją na głowę tradycyjne konstrukcje wykonane z drewna. Niewątpliwym atutem omawianych palet jest również ich ponadprzeciętna odporność na promieniowanie ultrafioletowe, szkodliwe działanie substancji chemicznych oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Najbardziej popularne są standardowe modele euro o wymiarach 1200 X 800 mm, ale często korzysta się też z higienicznych wersji ESD (głównie do przechowywania żywności). Dodajmy, że niektóre egzemplarze są przystosowanie do obciążeń na niskim poziomie (maksymalnie do 2,5 tony nośności statycznej), inne zaś do obciążeń średnich i wysokich (powyżej 5000 kg). W przestrzeniach magazynowych palety plastikowe stanowią zazwyczaj istotny element zamkniętych łańcuchów dostaw i są kompatybilne do pracy zarówno z zaawansowanymi systemami przenośników, jak i wózkami widłowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przyrządzić w domu soki?
Jak przyrządzić w domu soki?
Świeżo wyciskane soki są przeogromnym źródłem witamin i minerałów. Nie każdy lubi spożywać surowe warzywa, ale w połączeniu z owocami […]
Ostatnie wpisy