Kolorowanki, które rozwijają wyobraźnię u dziecka

Kolorowanki, które rozwijają wyobraźnię u dziecka
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolorowanie to nie tylko zabawa dla dziecka, to również ważna czynność, która wpływa na jego rozwój. Kolorowanki, wbrew pozorom, uczą dziecko wielu przydatnych zdolności oraz pokazują, jak wygląda świat. Przede wszystkim rozwijają zdolności manualne u maluchów. Trzylatek kolorujący czarno-białe rysunki wie już jak poprawnie trzymać kredkę w ręce, a także uczy się precyzji w niewykraczaniu kolorami poza czarne linie kształtu. Co więcej, dzięki kolorowankom można dziecko zapoznać z nazwami otaczającego go świata. Przykładowo, wystarczy kupić dla niego książeczkę z kwiatami, np. fiołki, lilie czy maki kolorowanka taka nauczy go rozróżniać ich gatunki oraz kolory. 

Kreatywne zajęcie dla malucha

Pokolorowane rysunki dziecka to małe dzieła sztuki. Nie są schematyczne, nie jest tam napisane, jaki kolor pasuje do jakiego kształtu, przez co pobudzają wyobraźnię i ciekawość. Pozwalając maluchowi samodzielnie kolorować, nie tylko sam poznaje świat i utrwala kolory, ale również ćwiczy pamięć i samodzielność. Dla dorosłych wybór koloru jest błahym zajęciem, jednak dla dziecka to trudna sztuka. W końcu musi sobie przypomnieć czy słońce ma kolor żółty, czy pomarańczowy, a trawa jest niebieska czy zielona. Takie małe obrazy można kolejno oprawić w ramy i zawiesić na pamiątkę. Mogą one stanowić ozdobę w dziecięcym pokoju lub salonie. Szeroką gamę ram posiada sklep https://ipicasso.pl/ramy-do-obrazow/, w którym znajdzie się coś, co będzie pasowało do każdego wystroju mieszkania. Zachowanie kolorowanek w dobrym stanie to jak zachowanie najmłodszych lat dziecka na papierze, które po kilku latach będą wspaniałymi wspomnieniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kartony z nadrukiem – są wytrzymałe?
Kartony z nadrukiem – są wytrzymałe?
Kartony z ozdobnym nadrukiem są często wykorzystywane do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Powody popularności tego rozwiązania są niezwykle liczne. Kartony są […]
Ostatnie wpisy