Jakie wykształcenie jest niezbędne, aby pracować w aptece?

Rynek farmaceutyczny intensywnie się rozwija. Nie tylko koncerny produkcyjne, laboratoria, ale także apteki mogą mieć problem z pozyskaniem wykwalifikowanego i wykształconego personelu. Co można zrobić, aby pracować w aptece?

Droga do zdobycia kwalifikacji

Żeby pracować w aptece należy zdobyć stosowne wykształcenie, które da wiedzę, umiejętności i wymagane kwalifikacje. Najszybszą drogą jest zdobycie dyplomu technika farmaceutycznego. Szkoły policealne oferują kształcenie na tym kierunku, które średnio trwa dwa lata. Najczęściej wybierane są zajęcia organizowane zaocznie w weekendy. Drugą opcją, jednak znacznie dłuższą, gdyż trwającą pięć lat, są studia farmaceutyczne. Ukończenie takiego kierunku otwiera wiele ścieżek rozwoju zawodowego, począwszy od firm produkujących leki, po apteki. Po nabyciu doświadczenia zawodowego, można w przyszłości zostać managerem lub otworzyć własny punkt apteczny. Istnieje wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Wybierając przyszły zawód przeanalizujmy kilka opcji, zastanówmy się co byłoby dla nas pasjonujące i co lubimy robić. Dzięki analizie, łatwiej będzie podjąć decyzję o swojej przyszłości. Zawsze jednak można się przekwalifikować i zmienić swoją ścieżkę kariery.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =