Jakie urządzenia i akcesoria będą potrzebne w nowym warsztacie?

Jakie urządzenia i akcesoria będą potrzebne w nowym warsztacie?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie obok swojego domu warsztatu. Jest to bowiem znakomite miejsce nie tylko do majsterkowania, ale również tworzenia mebli oraz naprawiania niesprawnych urządzeń RTV czy AGD. Aby wszystkie czynności przebiegały szybko, przyjemnie i w bezpiecznych warunkach, warto wyposażyć warsztat w szereg niezbędnych narzędzi i akcesoriów. Z pewnością przydatny okaże się m.in. mobilny sprzęt pozwalający na pomiar wilgotności konstrukcji drewnianych, tynków i wylewek podłogowych.

Nie zapomnijmy o drobnych elementach złącznych

W każdym nowym warsztacie oprócz ergonomicznych mebli (regałów stalowych, szafek, stołu roboczego, tablic ściennych) muszą się też znaleźć liczne narzędzia ręczne przeznaczone do wykonywania podstawowych prac. Zaliczamy do nich: młotek (najlepiej w dwóch wersjach – duży i mały), zestaw śrubokrętów płaskich i krzyżakowych, kombinerki, obcęgi do wyciągania gwoździ, klucze płasko-oczkowe i francuskie, piłę płatnicę, piłę wymiennymi brzeszczotami, miarkę składaną (zwaną potocznie metrówką), poziomicę murarską o długości co najmniej 50 cm, nożyk introligatorski na wymienne ostrza, pistolet do kleju oraz szpachelkę do nanoszenia na powierzchnie płaskie mas i zdzierania starej farby. W omawianym miejscu nie może też zabraknąć funkcjonalnych elektronarzędzi. Najbardziej przydatne to: wiertarka klasyczna, wiertarka udarowa do wykonywania otworów w betonie, wkrętarka akumulatorowa, pilarka elektryczna do cięcia elementów drewnianych i płyt drewnopochodnych, szlifierka do wygładzania powierzchni, opalarka do usuwania zaschniętego lakieru, a także wyrzynarka. Istotną rolę odgrywają ponadto drobne normalia warsztatowe, takie jak śrubki, nakrętki, podkładki, gwoździe, zawleczki, opaski plastikowe czy uszczelki. Kupimy je np. w sklepie online https://xl-narzedzia.pl/normalia-warsztatowe-c-14_15.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przeprowadzić inwentaryzację magazynu?
Jak przeprowadzić inwentaryzację magazynu?
Inwentaryzacja magazynu to często drażliwy temat zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Zazwyczaj proces ten wymaga znacznego nakładu pracy i […]
Ostatnie wpisy