Jak legalnie pozbyć się złomu?

Jak legalnie pozbyć się złomu?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nielegalny handel złomem daje możliwość zarobienia dużych pieniędzy. Trudno się więc dziwić, że na rynku obecnych jest wiele podmiotów działających bez odpowiednich zezwoleń. W związku z tym, że proceder ten jest karany, warto dowiedzieć się jak uniknąć problemów i legalnie pozbyć się złomu.

Co można oddać na złom?

Za złom uznawane są wszelkiego rodzaju odpady i niepotrzebne elementy wykonane z metalu, które mogą zostać poddane recyklingowi. Do tej grupy zalicza się przede wszystkim metalowe odpady produkcyjne i budowlane, elementy pochodzące z rozbiórki budynków, maszyn i urządzeń, części samochodowe i nadwozie aut, blachy, profile, puszki i inne wyroby. Legalne punkty skupu przyjmują wszystkie rodzaje metali i stopów. Najbardziej popularne, a przez to najtańsze są elementy wykonane ze stali, żeliwa lub aluminium. Najbardziej cenione są metale kolorowe, takie jak mosiądz, cyna, miedź, czy też brąz. Oddając złom, należy pamiętać o jego prawidłowej segregacji. Pozwoli to przyspieszyć finalizację transakcji. Po zważeniu następuje wycena dostarczonego materiału i wypłata gotówki.

Czego nie przyjmują legalne punkty złomu?

Okazuje się, że odróżnienie legalnego i nielegalnego punktu skupu złomu nie jest łatwe. Najprostszym sposobem na zweryfikowanie legalności złomowiska jest próba sprzedania elementów, których przyjmowanie jest zabronione. Chodzi tu m.in. o monety, tory kolejowe oraz fragmenty trakcji, studzienki kanalizacyjne, znaki drogowe, a także elektrośmieci i sprzęt AGD. Jeśli ktoś chciałby znaleźć punkt, do którego można legalnie oddać złom Warszawa jest miejscowością, na terenie której działa wiele licencjonowanych podmiotów. Korzystając z usług takich firm, można uniknąć kar pieniężnych, a dodatkowo zrobić coś pożytecznego dla środowiska naturalnego. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne meble do kawiarni
Praktyczne meble do kawiarni
W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na otwarcie własnej kawiarni. Biznes ten wymaga nie tylko zaopatrzenia lokalu w […]
Ostatnie wpisy