Jakie oświetlenie natynkowe wybrać?

Jakie oświetlenie natynkowe wybrać?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niezbędnym elementem wystroju każdego pomieszczenia jest określony typ oświetlenia. Najpopularniejsze jest oświetlenie montowane na powierzchni tynku. Lampy natynkowe pasują do wszystkich rodzajów wnętrz, urządzonych zarówno w nowoczesnym, jak też industrialnym stylu. Mogą to być oprawy sufitowe, lampy wiszące, kinkiety, oprawy ścienno-sufitowe, czy plafony. Wybrać możemy prostą, bądź bardziej wyszukaną formę lampy. Oświetlenie natynkowe posiada tę zaletę, że jego montaż odbywa się w prosty sposób, z czym poradzi sobie nawet osoba, która nie wykonywała wcześniej takiej czynności.

Czy oświetlenie natynkowe nadaje się na zewnątrz?

Poza tym, że oprawy natynkowe doskonale sprawdzają się w przestrzeniach wewnętrznych, warto również wiedzieć, że specjalne rodzaje takich lamp zakłada się na zewnętrznych ścianach budynków. Muszą one jednak wyróżniać się odpowiednią klasą szczelności, oznaczoną parametrem IP 44. Takie oświetlenie możemy wówczas stosować do oświetlania tarasu, podwórka, bądź altanki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwracać uwagę podczas zakupu oliwy?
Na co zwracać uwagę podczas zakupu oliwy?
Oliwa z oliwek to zdrowy tłuszcz, który ma wiele dobroczynnych właściwości. Jest ona podstawą diety śródziemnomorskiej uznawanej za jedną z […]
Ostatnie wpisy