Przydatne wyposażenie do kuchni z salonem

Przydatne wyposażenie do kuchni z salonem
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia połączona z salonem jest jednym z bardziej praktycznych rozwiązań aranżacyjnych. Jednak to nie wszystko, gdyż sprawne połączenie tych dwóch pomieszczeń jest obecnie jednym z większych trendów. Dzięki otwartej przestrzeni optycznie powiększamy metraż naszego mieszkania oraz tworzymy klimatyczny wystrój. W sklepach meblowych coraz częściej znajdziemy dedykowane wyposażenie do łączonych pomieszczeń, co powinno ułatwić nam ich aranżację.

Uniwersalne i nowoczesne rozwiązania

Przy łączeniu kuchni z salonem bardzo ważne jest zachowanie proporcji i cech charakterystycznych dla obu wnętrz. Dlatego polecane są wszystkie zastosowania oparte na zasadzie kontrastu (na przykład płynne przejście z jednego stylu w drugi – istotne jednak, aby te miały ze sobą parę elementów wspólnych). Jednym z podstawowych produktów wyposażeniowych są źródła światła. Tak jak w kuchni najlepiej odnajdzie się oświetlenie ścienne, tak w salonie warto postawić na plafon kryształowy. Jest to lampa sufitowa posiadająca wiele elementów ozdobnych, która nada przestrzeni szyku oraz elegancji.

Standardową zasadą jest również to, aby meble kuchenne były podobne do mebli pokojowych. Nie muszą być identyczne, wystarczy że posiadać będą podobne zdobienia czy geometrię. Z racji na to, iż w kuchni jednym z ważniejszych czynników jest dobre i ostre oświetlenie, to jednym z przystępniejszych rozwiązań będą listy oświetleniowe np. tego typu: https://www.elektromarketania.pl/158-listwy-oswietleniowe. Nie kosztują zbyt wiele, a ich montaż nie należy też do bardziej skomplikowanych. Jeśli jesteśmy zwolennikami stylu nowoczesnego, możemy takie listwy poprowadzić z kuchni do salonu, co da świetny efekt, szczególnie w godzinach wieczornych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto uwzględnić aranżując ogród pod własne dzieci?
Co warto uwzględnić aranżując ogród pod własne dzieci?
Jeśli chodzi o dzieci i ogrody, istnieją dwa sposoby patrzenia na to. Jednym z nich jest to, że są one […]
Ostatnie wpisy