Jakie części ubioru można ubrać w ramach odzieży medycznej?

Jakie części ubioru można ubrać w ramach odzieży medycznej?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W placówkach medycznych istnieje konieczność noszenia przez personel specjalnych elementów garderoby. Jest to niezbędne przede wszystkim ze względów higienicznych (zapobieganie zakażeniom), a także w celu łatwej identyfikacji wizualnej lekarzy oraz pielęgniarek. Bardzo często wykorzystywane są m.in. fartuchy jednorazowe wykonane z fizeliny, czyli włókniny syntetycznej. Posiada je w asortymencie poszczególny profesjonalny sklep online jak https://rcmedical.pl/.

Profilaktyka to kwestia priorytetowa

Fartuch fizelinowy przeznaczony jest do jednorazowego użytku i gwarantuje zachowanie optymalnych warunków sanitarnych. Chroni pracownika szpitala przed przedostaniem się na ubranie groźnych zarazków lub bakterii. Wyróżniamy modele klasyczne przednie, z gumką, a także wiązane na troki. W obiektach leczniczych stosuje się ponadto bardziej wytrzymałe fartuchy bawełniane. Kolejnym rodzajem ubrań typowo medycznych są bluzy z krótkim i długim rękawem, zapewniające wygodę w trakcie operacji i przeprowadzania wszelkich procedur. Charakteryzują się przeważnie gustownym dekoltem i nowoczesnym krojem. Pozostałe warte wymienienia części ubioru to:

– proste spodnie robocze z kieszeniami,

– rękawice nitrylowe i lateksowe,

– kombinezony, 

– buty z antypoślizgową podeszwą,

– maski FFP 2 i FFP3.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak użytkować klimatyzację we wnętrzu, by nie zachorować?
Jak użytkować klimatyzację we wnętrzu, by nie zachorować?
Wielu użytkowników klimatyzacji nie zdaje sobie sprawy z tego, że może ona spowodować różne choroby. Bynajmniej nie mówimy tutaj o […]
Ostatnie wpisy