Jakie badania okresowe powinien przechodzić nastolatek?

Jakie badania okresowe powinien przechodzić nastolatek?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nastolatkowie znajdują się w okresie skoku pokwitaniowego, będącego czasem niezwykle intensywnego rozwoju oraz wzrostu organizmu. Powinni wówczas stosować zbilansowaną dietę i regularnie odwiedzać laboratoria medyczne w celu wykonania stosownych badań profilaktycznych, dotyczących np. sprawdzenia kręgosłupa pod kątem wad postawy. Jeśli chcemy, aby przyjął nas dobry ortopeda prywatnie Kraków jest miastem, w którym funkcjonuje wielu wykwalifikowanych w tej dziedzinie specjalistów.

Profilaktyka to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia

Badania profilaktyczne to nic innego, jak szereg testów, które mają na celu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu różnych sfer organizmu. W przypadku nastolatków ich systematyczne wykonywanie ma znaczenie przede wszystkim dlatego, że młody organizm jest narażony na niedobór ważnych substancji odżywczych, takich jak żelazo, fosfor, białko, witaminy czy magnez. Ich niedostatek może skutkować anemią, częstymi złamaniami, próchnicą zębów, problemami z drżeniem mięśni, pamięcią, koncentracją czy skupieniem uwagi.

Większość podstawowych badań profilaktycznych jest szeroko dostępna w ofercie prywatnych centrów medycznych. Warto podkreślić, że można je wykupić przez internet, co z pewnością ułatwi młodemu człowiekowi podjęcie decyzji o udaniu się do placówki. W skład takiego pakietu wchodzą zazwyczaj następujące czynności:

– badania wad postawy – wykrywanie skoliozy, lordozy, kifozy, szpotawości, koślawości itp.

– morfologia krwi z rozmazem – ocena ilości i budowy czerwonych i białych krwinek

– weryfikacja ilości wapnia – określanie gęstości kości

– ferrytyna – sprawdzanie, czy we krwi znajdują się odpowiednie zapasy żelaza

– badania słuchu – sprawdzanie prawidłowości działania tego narządu; można je odbyć np. w tej poradni https://www.widokmed.pl/poradnia-laryngologiczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaoszczędzić pieniądze na gospodarowaniu wody?
Jak zaoszczędzić pieniądze na gospodarowaniu wody?
Oszczędzaj na gospodarce wodnej. Koszty wody idą w górę. Koszty zarządzania wodą rosną jeszcze szybciej. W wielu miejscach, koszty wody […]
Ostatnie wpisy