Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas badań dozorowych z użyciem obciążeń?

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas badań dozorowych z użyciem obciążeń?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo podczas badań

Wszystkie urządzenia transportu bliskiego podlegają obowiązkowi posiadania instrukcji obsługi w języku polskim lub w języku kraju, w którym będę używane. Właściciel przedsiębiorstwa lub jego pełnomocnik, zobowiązany jest do posiadania specjalnych kwalifikacji umożliwiających obsługę tych urządzeń. W instrukcji muszą znaleźć się informacje dotyczące przeznaczenia maszyny. Producent urządzeń nie ponosi odpowiedzialności za źle dobrane ładunki, dlatego warto skorzystać z zewnętrznej firmy, oferującej wynajem obciążeń, dzięki jej pomocy proces kontroli stanie się łatwiejszy.

W trakcie badania należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • maksymalny dopuszczalny ładunek określony w instrukcji urządzenia
  • parametry terenu, a w szczególności jego nachylenie
  • kierunek i maksymalna prędkość wiatru

Wszystkie powyższe wskazówki pozwolą na uniknięcie wypadku podczas badania. Nie tylko w trakcie kontroli, ale również podczas codziennej pracy należy zwrócić uwagę na odpowiednią konserwację maszyny, pozwoli to zachować dobry stan urządzenia na dłużej oraz zwiększy bezpieczeństwo korzystania w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wpływa na sukces imprezy firmowej?
Co wpływa na sukces imprezy firmowej?
Udana impreza firmowa jest jednym z kluczowych czynników wpływających na proces szybkiej integracji pracowników danej firmy, ponieważ w znaczący sposób […]
Ostatnie wpisy