Bezpieczeństwo to podstawa, czyli co przyda się na treningu sztuk walki

Bezpieczeństwo to podstawa, czyli co przyda się na treningu sztuk walki
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trenowanie sztuk walki należy do grupy tzw. sportów kontaktowych, co oznacza, że istnieje tutaj większe ryzyko odniesienia obrażeń niż w przypadku dyscyplin spoza tego obszaru. O ile każdy rodzaj sportu uprawiany na poziomie zawodowym niesie ze sobą zagrożenie kontuzji lub urazów, o tyle sporty walki obciążone są dodatkowo odniesieniem obrażeń w trakcie walki.Jest to podwójne niebezpieczeństwo, które trzeba absolutnie zminimalizować poprzez podejmowanie stosownych środków zaradczych.

Takim sposobem jest nie tylko właściwa technika walki oraz stosowanie zasad fair play w trakcie rozgrywki sportowej, ale przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie ciała przed ewentualnymi obrażeniami. Na szczęście sklepy sportowe oferują bogaty asortyment akcesoriów, które podnoszą bezpieczeństwo zawodników i zabezpieczają najbardziej newralgiczne części ciała.

Niezbędnik zawodnika sztuk walki

Większość sportów walki angażuje przede wszystkim dłonie i ręce, dlatego niezbędne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. W przypadku pięściarzy stosowane są owijki, na które zakładane są rękawice bokserskie hayabusa. Poprawia to nie tylko efektywność wymierzonego razu, ale też zwiększa komfort zawodnika, a przede wszystkim chroni mięśnie i kości rąk. Większość sportów posiada własne odmiany rękawic, ponieważ zmienia się technika wyprowadzania oraz osadzania ciosów, co determinuje kształt, materiał oraz powstawanie określonych artykułów.

Natomiast pozostałe akcesoria ochronne w boksie to: nakolanniki, naramienniki, ochraniacze głowy oraz suspensorium. W przypadku sportów wschodnich bardziej praktyczne będą rękawice do karate kyokushin. Oprócz tego zabezpieczone powinny być stawy łokciowe i kolanowe, odpowiednimi ochraniaczami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny?
Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny?
Rozwój technologii zrewolucjonizował nie tylko przemysł, ale także wszystkie dziedziny biznesu, tworząc niezliczoną ilość interesujących rozwiązań w każdym możliwym temacie. […]
Ostatnie wpisy