Jak znaleźć odpowiedni dla nas lakier do paznokci?

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto zadbać o ich wygląd. Perfekcyjny manicure jest zaś bardzo ważnym elementem każdej stylizacji. Może sprawić, że będzie bardziej elegancka, zmysłowa, a także nieco… szalona. Oczywiście, wszystko zależy od wybranego koloru i rodzaju zdobień. Nie bez znaczenia jest też sam rodzaj lakieru do paznokci. Na co więc zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Szybkość aplikacji i jak najdłuższa trwałość

Samodzielne malowanie paznokci jest znacznie szybsze od wizyty u kosmetyczki, dlatego to rozwiązanie idealne dla osób posiadających niewiele wolnego czasu. Oczywiście manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy jest trwalszy, ale jednocześnie jego wykonanie trwa co najmniej godzinę, a czasami nawet ponad dwie godziny. Pomalowanie paznokci klasycznym lakierem potrwa kwadrans, a maksymalnie pół godziny. Dobra wiadomość jest też taka, że lakiery które obecnie można kupić, bardzo dobrze trzymają się płytki. Nie odpryskują ani nie blakną nawet przez tydzień, a ich aplikacja jest bardzo prosta, więc poradzi sobie z nią dosłownie każdy.

Lakier bezpieczny dla płytki paznokcia

Podczas wyboru lakieru do paznokci, należy koniecznie zwrócić uwagę na jego skład. Silnie, chemiczne substancje są bowiem bezlitosne dla płytki i mogą spowodować jej osłabienie oraz zniszczenie. Jak się przed tym uchronić? Najlepiej kupować lakiery pozbawione m.in. formaldehydu oraz toluenu. Dobrym przykładem są choćby lakiery OPI, które są trwałe, a przy tym bardzo bezpieczne dla płytki. Pozostaje zatem nic innego, jak tylko wybrać odpowiednie kolory, dostosowane do okazji oraz własnych preferencji. Jeśli zaś chodzi o modę – w tym roku malujemy paznokcie na żywe, soczyste kolory!

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =