Jak zapewnić chorej osobie odpowiednią opiekę w domowym zaciszu?

Jak zapewnić chorej osobie odpowiednią opiekę w domowym zaciszu?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda choroba, która wiąże się z zagrożeniem życia lub brakiem możliwości wyzdrowienia jest doświadczeniem niezwykle trudnym. Opieką nad osobą chorą w warunkach pozaszpitalnych zajmują się najczęściej jej bliscy. Jednak nawet mimo pokładów miłości i zaangażowania, zadanie takie może z czasem przerastać ich siły. W takiej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia hospicjum domowego. Odpowiednie skierowanie może wystawić zarówno lekarz rodzinny, jak i specjalista, na przykład onkolog. Korzystanie z pomocy hospicjum pozwala połączyć domową atmosferę z profesjonalną opieką medyczną. Chory w dalszym ciągu jest w swoim domu, otoczony bliskimi i znajomymi przedmiotami.

Hospicjum domowe i jego pozytywny wpływ na kondycję chorego oraz rodziny

Pacjent objęty opieką hospicjum ma całodobowy dostęp do bezpłatnego wparcia lekarza, pielęgniarki, a także psychologa i fizjoterapeuty. Co ważne, pomoc psychologiczna może być udzielona również jego rodzinie. Wybierając hospicjum domowe, warto zdecydować się na placówkę zapewniającą szeroki dostęp do wielu form wsparcia, na przykład https://fho.org.pl/hospicjum-domowe/. Dostępne są zarówno wizyty gwarantowane, jak i interwencyjne, w zależności od aktualnych i szybko zmieniających się potrzeb chorego. To niewątpliwie ogromne wsparcie i komfort psychiczny zarówno dla samego pacjenta, jak i jego bliskich, opiekujących się nim całodobowo. Bardzo ważna jest też możliwość wypożyczenia sprzętu, na przykład ssaków, pomp infuzyjnych, koncentratora tlenu, a także materaca przeciwodleżynowego, wózka inwalidzkiego czy chodzika. Urządzenia tego typu w znacznym stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dla wielu osób istotna jest również możliwość odwiedzin kapłana związanego z hospicjum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak często wymieniać opony?
Jak często wymieniać opony?
Wielu kierowców po zakupie nowych opon do samochodu zastanawia się, jak długo posłużą i kiedy będzie trzeba je wymienić na […]
Ostatnie wpisy