Awaria prądu – jak należy postępować?

Awaria prądu – jak należy postępować?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyłącz sprzęt

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wyłączenie sprzętu. Nie włączaj żadnych urządzeń ani świateł, dopóki nie sprawdzisz dokładnie sytuacji. Prąd może zostać przywrócony za jakiś czas i nie ma sensu go marnować.

Kontrola panelu

Sprawdź panel wyłączników w swoim domu. Jeśli wszystkie wyłączniki są wyłączone, to problem prawdopodobnie leży na słupie energetycznym poza domem. Jeśli nie ma prądu z tego słupa, należy wezwać elektryka, aby sprawdził okablowanie. Jeśli prąd przychodzi do domu, ale nie wychodzi, to należy użyć latarki lub reflektora, aby poszukać przepalonych bezpieczników lub zadziałanych wyłączników w skrzynce bezpieczników. Wymień wszystkie uszkodzone bezpieczniki na nowe i włącz je z powrotem.

Elektryk lub firma energetyczna

Jeśli po wymianie wszystkich bezpieczników i włączeniu wszystkich wyłączników nadal nie masz prądu, wezwij elektryka, aby sprawdził okablowanie i upewnił się, że wszystko jest bezpieczne i prawidłowo uziemione.

Jeśli żaden z tych kroków nie zadziała i nadal nie masz prądu, natychmiast skontaktuj się z firmą energetyczną, aby zgłosić podejrzenie przerwy w dostawie prądu.

Jeśli szukasz pomocy to odwiedź stronę internetową: https://el-fran.pl/pogotowie-elektryczne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Studio do ćwiczeń – pomysł na dochodowy biznes
Studio do ćwiczeń – pomysł na dochodowy biznes
Własna działalność gospodarcza to droga zawodowa, którą obiera coraz więcej osób. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż jest to […]
Ostatnie wpisy