Jak zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu?

Jak zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wychodzenie na dwór jest istotnym elementem w rozwoju dziecka. Przebywanie na świeżym powietrzu pomaga we wzmacnianiu układu odpornościowego, dzięki słońcu może dochodzić do syntetyzowania witaminy D3, a wspólne zabawy z rówieśnikami uczą dziecko budowania relacji międzyludzkich. Dodatkowo przebywanie na dworze sprawia, że dzieci się więcej ruszają, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia otyłości.

Korzyści nie tylko dla zdrowia

Gra labirynt, w gumę, skakanie na skakance, berek, klasy. Kto z nas bawił się w te popularne gry? Pozwalały na spędzenie wielu godzin na beztroskiej zabawie. Powodowały emocje, umożliwiały poznawanie rówieśników, rozwijały koordynację ruchową. Co zrobić, aby nasze dziecko korzystało z dobrodziejstw spędzania czasu na zewnątrz?

Kreatywne place zabaw to dobre miejsce, aby pokazać dziecku, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu może być świetną zabawą! Kiedy tylko masz możliwość, staraj się zabierać swojego maluszka na zewnątrz. W ten sposób dziecko przyzwyczai się do spędzania czasu poza domem. Jeżeli wiek dziecka na to pozwala, warto zapisać je na jakieś zajęcia ruchowe, które odbywają się na dworze. Istnieje wówczas spora szansa, że w czasie wolnym maluch będzie chciał samodzielnie doskonalić swoje umiejętności. Dobrym pomysłem jest również zakup zabawek — piłek, kredy, skakanki lub gumy. Takie akcesoria urozmaicą czas spędzany na świeżym powietrzu. Warto też znaleźć naszemu maluchowi rówieśników do wspólnej zabawy. Spotkania na boisku lub placu zabaw mogą stać się świetnym pretekstem do wychodzenia na dwór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety obuwia domowego
Zalety obuwia domowego
Obuwie domowe czyli wszystkim znane pantofle to przede wszystkim wygoda. Każdemu z nas kojarzą się z komfortem, który czujemy tylko […]
Ostatnie wpisy