Kiedy warto się zdecydować na szambo betonowe?

Kiedy warto się zdecydować na szambo betonowe?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z alternatywnych rozwiązań dla korzystania ze zwykłej sieci kanalizacyjnej jest odprowadzanie ścieków do szamba betonowego. To specjalny zbiornik bezodpływowy z prefabrykatów o pojemności od 6 m3 do nawet 15 m3 (w zależności od zapotrzebowania danego obiektu mieszkalnego). Charakteryzuje się przede wszystkim ponadprzeciętnie dużą masą, dzięki czemu nie grozi mu wypchnięcie na powierzchnię przez wody gruntowe. Z niniejszego artykułu dowiemy się, dla kogo taka konstrukcja stanowi optymalny wybór. 

Bezpieczny sposób na gromadzenie domowych nieczystości 

Szamba betonowe to zbiorniki, które mają za zadanie skutecznie rozłożyć szkodliwe substancje organiczne zawarte w ściekach. Ich podstawową zaletą jest wysoki poziom szczelności, wynikający z zastosowania mieszanki betonowej o klasie wytrzymałości B25 lub B30 (z dodatkiem wzmacniaczy). Nieczystości nie mają zatem szansy na przedostanie się do środowiska naturalnego, a tym samym jego skażenie. Niewątpliwym atutem omawianego szamba jest również stosunkowo niska cena, wynosząca średnio 2000 zł za standardowy model 10 m3. Należy pamiętać o tym, że w przypadku wypełnienia się konstrukcji w 80-90% zachodzi zawsze konieczność wezwania asenizatora po odbiór zawartości. Bezodpływowy zbiornik wykonany z betonu to znakomite rozwiązanie szczególnie w sytuacji, gdy dom jednorodzinny z jakichś powodów nie może zostać podłączony do kanalizacji. Ponadto jest on świetnym wyborem dla właścicieli domków letniskowych zamieszkiwanych jedynie w sezonie letnim, a także dla miłośników ekologii oraz osób zainteresowanych gromadzeniem deszczówki do celów użytkowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przemyślane zabawki dla dzieci, które wstawisz w ogrodzie i w domu
Przemyślane zabawki dla dzieci, które wstawisz w ogrodzie i w domu
Zabawki ogrodowe w bardzo korzystny sposób mogą zmienić miejsce odpoczynku i relaksu w ciekawy i atrakcyjny plac zabaw. Dzięki odpowiednio […]
Ostatnie wpisy