Jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszych domach znajduje się mnóstwo wartościowych przedmiotów, które stanowią potencjalny łup dla złodziei. Dlatego też warto stosować różnego rodzaju rozwiązania technologiczne zapewniające optymalny poziom ochrony. Najprostszym przykładem jest choćby funkcjonalny zamek antywłamaniowy z certyfikatem, montowany bezpośrednio w drzwiach wejściowych. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza model klasy 5 bądź 7, czyli wyjątkowo odporny na wiercenie oraz wszelkie uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

Najcenniejsze obiekty trzymajmy w sejfie

Oprócz specjalnych zamków drzwiowych, do zabezpieczania mienia powinno się również koniecznie wykorzystywać rozmaite kłódki. Idealnie wręcz nadają się one do bram, furtek, drzwi piwnicznych, schowków garażowych, szop, skrzynek narzędziowych czy szafek na dokumenty. Do wyboru mamy zarówno klasyczne modele pałąkowe i trzpieniowe, jak i nowoczesne wersje szyfrowe, które otwiera się i zamyka poprzez wciśnięcie odpowiedniego ciągu znaków. Na rynku znajdziemy też kłódki stricte rowerowe składające się głównie z solidnej linki oraz energetyczne o profilu trójkątnym bądź prostokątnym, przeznaczone do ochrony złącz kablowych, liczników, ujęć wodnych, a nawet włazów dachowych.

Kolejnym pożądanym rodzajem zabezpieczenia jest stalowy sejf wyposażony w innowacyjny system zapobiegający sforsowaniu czy otwarciu. To konstrukcja służąca do przechowywania przedmiotów o najwyższej wartości materialnej, takich jak pieniądze w formie gotówki, papiery wartościowe, umowy, polisy OC i na życie, biżuteria, dokumenty z danymi osobowymi albo rzeczy kolekcjonerskie. Najlepiej postawić na model otwierany za pomocą zaszyfrowanego kodu. Dodajmy, że wyjątkowo wytrzymałe kłódki i sejfy znajdziemy w ofercie takiej jak np. https://www.sparta.com.pl/pl/klodki-i-sejfy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie walczyć o swoje prawa na drodze sądowej?
Jak skutecznie walczyć o swoje prawa na drodze sądowej?
W życiu każdego człowieka dochodzi czasem do trudnych sytuacji, które wymagają walki o sprawiedliwość przed polskim sądem. Do jednych z […]
Ostatnie wpisy