Kiedy warto posłać dziecko do żłobka?

Kiedy warto posłać dziecko do żłobka?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice, którzy nie mogą liczyć na pomoc dziadków lub innych członków rodziny często decydują się na zapisanie dziecka do żłobka. Każda placówka indywidualnie ustala minimalny wiek dziecka, choć przyjmuje się, że zwykle uczęszczają do niej dzieci poniżej 3. roku życia. Niektóre instytucje są tak oblegane, że zapisy do nich rozpoczynają się już po urodzeniu maluszka. Kiedy jest jednak najlepszy czas, aby maluch rozpoczął uczęszczanie do żłobka?

Pierwszy etap edukacji

Specjaliści są zgodni, że w pierwszym roku życia dziecka lepiej zapewnić mu bezpieczne warunki i pozostawić w domu. W tym czasie maluch potrzebuje bliskiego kontaktu z mamą lub inną bliską osobą, a żłobek może być dla niego zbyt dużym obciążeniem. W tak dużej grupie może czuć się niepewny i zagubiony, a jego układ nerwowy może być nadmiernie obciążony. Po ukończeniu 12. miesięcy można rozważyć pójście malucha do żłobka, choć wciąż lepszym wyborem będzie pozostanie w domu. Decydując się jednak na ten krok należy starannie dobrać placówkę, tak aby zapewniała maluchowi odpowiednie warunki do rozwoju. Takim miejscem jest niewątpliwie żłobek Montessori, którego ofertę znajdziesz na stronie internetowej: https://zlotakaczka.com.pl/zlobek-montessori-lodz/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy kwiaty są odpowiednim prezentem na każdą okoliczność?
Czy kwiaty są odpowiednim prezentem na każdą okoliczność?
Tak, kwiaty są idealnym prezentem na każdą okazję. Czy chcesz wysłać swoją miłość, powiedzieć „dziękuję” lub po prostu rozjaśnić komuś […]
Ostatnie wpisy